Lider Dursun Aydın Özbek, judo branşından kıymetli konuklarını ağırladı

semaver

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, judo branşından kıymetli konuklarıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda bir ortaya geldi.

Avrupa Judo Birliği Lideri László Tóth, IJF Lider Danışmanı Mehmet Yılmaz, Türkiye Judo Federasyonu Lideri Sezer Huysuz ve Judo Şube Menajeri Semih Yılmaz, Lider Özbek’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette ayrıyeten Galatasaray Spor Kulübü İdare Konseyi Üyesi Buyruk Aral da yer aldı.

Görüşmenin sonunda karşılıklı armağanlar verilirken, günün anısına hatıra fotoğrafı da çekildi.

Başkan Dursun Aydın Özbek, Avrupa Judo Birliği Lideri László Tóth ile Türkiye Judo Federasyonu Lideri Sezer Huysuz, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başkan Dursun Aydın Özbek, şu tabirleri kullandı:

“Avrupa Judo Birliği Liderimiz ve Türkiye Judo Federasyonu Liderimiz burada. Kulübümüzü ziyaret ettiler. Judo, Galatasaray’da değerli spor branşlarından bir tanesi. Bilhassa Olimpik sporlar için de ulusal gruba oyuncu yetiştiren, ulusal gruba takviye veren bir branşımız. Kendileriyle judoyla ilgili, judonun Olimpik sporlar ortasındaki değeri hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerinin ziyaretinden dolayı epey teşekkür ediyorum. Önümüzdeki devirde de Galatasaray olarak judoyla ilgili yapacağımız yatırımlar hakkında kendilerine bilgi verdim. Bu hususta da kendilerinden dayanak istedim. Dayanak kelamını de aldım kendilerinden. tekrarki sefere Ankara’da başkanımı ziyaret edeceğim birebir vakitte Budapeşte’de Federasyona ziyarette bulunacağım.”

Avrupa Judo Birliği Lideri László Tóth ise, “Galatasaray Spor Kulübü ve Türkiye Judo Federasyonu ile burada toplandık. Toplantı yaptığımız için hayli memnunum. Türkiye Judo Federasyonu birliğimizin üyelerinden biri… Bu dönem tarihi anlar yaşanıyor. Çok memnunuz. Türkiye geçtiğimiz günlerde Çekya’nın başşehri Prag’da düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası’nda birfazlaca muvaffakiyet elde etti. Umuyorum ülkenize gelecek günlerde de dayanağımız artarak devam edecek.” sözlerini kullandı.

Türkiye Judo Federasyonu Lideri Sezer Huysuz da “Başkanımıza iyi olsun dileklerimizi ilettik Avrupa Federasyonu Liderimizle birlikte. Galatasaray bir marka bizim için. Kendimiz de bu kulübün bir üyesiyiz. Olimpiyata bu kulüpten yarışarak spor ömrümüzü bitirdik. Hem bu kulübün bir üyesi olmaktan birebir vakitte judoya verdikleri hizmetlerden dolayı Olimpik branşlar içinde hakikaten bir düzeyde ve Memleketler arası Arena’da hakikaten judo büyük bir yerde. Bugün buraya hem güzel olsun demeye birebir vakitte judoya verdikleri katkılardan dolayı teşekkür etmeye geldik. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum. Biz de gelecek ismine yapacakları projelerde hem Judo Federasyonu tıpkı vakitte Avrupa Judo Federasyonu İdare Şurası Üyesi olarak da bütün desteğimizle Galatasaray Spor Kulübü’nün yanında olacağız. İnşallah daha büyük muvaffakiyetler elde edecek, Olimpik manada da madalyayı kazanacak bir kadro oluşturacağız.” formunda konuştu.

Görüşmelerin akabinde konuklar, stadyum müzemizi gezerek Galatasaray’ın tarihi ve muvaffakiyetleri hakkında bilgiler aldı.

Judo Şube Menajeri Semih Yılmaz da ziyarete ait Galatasaray Televizyonu’na açıklamalar yaptı.

Semih Yılmaz, şunları söylemiş oldu:

“Çok kıymetli bir gündü bizim açımızdan. Avrupa Judo Birliği Liderimiz geldi. Türkiye Judo Federasyonu Liderimiz da buradaydı. Sayın Liderimiz hayli kıymetli bir mesken sahipliği gösterdi bize. Çok hoş bir görüşme oldu. Karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu. ötürüsıyla bundan daha sonra yapılacak tertiplerde da bir arada karar alma istikametinde hemfikir olundu. Türk judosu ismine da hayli değerli bir nokta bu. Başarılarımıza devam edeceğiz onun kelamlarını verdik. Elimizden geleni yapacağız.”