Lider Dursun Aydın Özbek ile Japonya İstanbul Başkonsolosu Kenichi Kasahara bir ortaya geldi

semaver

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, Japonya’nın İstanbul Başkonsolosu Kenichi Kasahara ile bir ortaya geldi.

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Kadromuzun, Nilüfer Belediye ile oynadığı maç öncesi Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda gerçekleşen buluşmada İdare Heyeti Üyesi Mehmet Cibara, Konsolos Polis Ataşesi Yusuke Motoyama, Japonya İstanbul Başkonsolosluğu Güvenlik Müdürü Cihan Gürses, Daikin Genel Müdürleri Noritaka Ozaki, Hiroyuki Tamura, Genel Müdür Yardımcıları Tuncel Gülsaran, Vedat Muharrir ve Yönetici Asistanı Junko Hayashi yer aldı.

Görüşmenin akabinde Lider Dursun Aydın Özbek, Japonya İstanbul Başkonsolosu Kenichi Kasahara, İdare Konseyi Üyesi Mehmet Cibara ve Daikin Genel Müdürü Hiroyuki Tamura, Galatasaray Televizyonu’na özel açıklamalarda bulundu.

Başkan Dursun Aydın Özbek, şu tabirleri kullandı:

“Japonya ile benim bağlantılarım epeyce eskiye dayanıyor. 1983 yılında bu biçimde ismi Nippondenso’ydu. Bugün isimlerini Denso olarak değiştirdiler. Onların Türkiye distribütörüydüm. Yaklaşık 40 seneyi aşkın müddettir onlarla çalışıyorum. Sahiden çalışılması gereken bir ülke ve Türkiye’ye de son derece katkıları oldu. Burada yatırımları da var. Bugün de Daikin firması ile bir iş birliği için bir ortaya geldik. Ben Galatasaray’a göstermiş oldukları ilgiden dolayı hayli teşekkür ediyorum. İnşallah hoş bir iş birliği olur. Daikin bununla birlikte dünyadaki en büyük klima sistemlerini üreten bir marka. Bizim de yatırımlarımız var. Kemerburgaz, Mecidiyeköy, Florya’da da olacak. Orada da Daikin mamüllerini kullanmak üzere biraz evvel konuştuk. Galatasaray ve Daikin ikisi de fazlaca değerli birer marka. İş birliğinden iki tarafa da yarar çıkacağını umuyorum. Bu bağlantının güzel gelişmesini diliyorum.”

Japonya İstanbul Başkonsolosu Kenichi Kasahara, “Geçmişten beri voleybol epeyce sevdiğim bir spor. Bugün de Galatasaray topluluğunun kuvvetli ekibi ile bir ortadayız liderimizle birlikte. Çok keyifli ve heyecanlıyım.” biçiminde konuştu.

Yönetim Şurası Üyesi Mehmet Cibara ise şu sözleri kullandı:

“Daikin’in CEO’su Hasan Beyefendi ile imza merasiminden daha sonra da konuşmuştuk. Artık de eğitim için Japonya’da olduğundan dolayı katılamadı. Bir Japon oyuncu için evvelce olduğu üzere bize kelamı var. Biz de bekliyoruz merakla.”

Daikin Genel Müdürü Hiroyuki Tamura da “Geçmişten beri Galatasaray’ın sponsorluğunu yapıyoruz. Galatasaray voleybol kadrosunda Japon voleybolcumuz vardı. Galatasaray, Japonya’da da bilinen büyük bir topluluk.” dedi.