Kurul, sığır, keçi ve koyun besiliklerinin inşası veya genişletilmesi için yapılan yardım çağrısına üç milyon avro tahsis eder.

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı bu Pazartesi günü, Castilla y Leon’daki çiftliklerde doğan hayvanların tesislerde büyümelerini tamamlayabilmeleri amacıyla besi alanlarının oluşturulması, genişletilmesi veya uyarlanması ile ilgili yardım talep edebilmek için dönemin açıldığını duyurdu. çıkış yerine mümkün olduğunca yakın. Çağrının tutarı üç milyon avroyu buluyor.

Başvuruları 15 Şubat’a kadar elektronik ortamda veya Kurulun taşra teşkilatlarında yapılabilecek olan çağrı, “Hayvanların yer değiştirmesini ve dolayısıyla yaratabilecekleri olası stresi azaltarak refahı için fayda sağlayacaktır. Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanı Jesús Julio Carnero, Kurul tarafından Ical’a gönderilen bir açıklamada, “Aynı şekilde, hayvanların uzun hareketlerinden kaçınılarak, kirlenme azaltılarak ve üretim daha sürdürülebilir hale getirilerek enerji tasarrufu sağlanıyor” dedi.

Ayrıca Carnero, “Bu yardımın amacı, sığırların ticarileştirilmesine izin veren besi alanlarının oluşturulmasını teşvik etmek ve çiftçilere ürünlerini doğrudan piyasaya sürmelerine izin veren bir aracı sağlamak, ara ticari ilişkileri azaltmaktır. ürünün nihai değerini etkileyebilecek gereksiz hayvan transferleri”.

Uygun faaliyetler, yemliklerin inşası veya genişletilmesinin yanı sıra, yemlikler, silolar, oyuncak bebekler, teraziler, engeller ve bir besi yeri için tüm kurulum aksesuarları gibi faaliyeti gerçekleştirmek için gerekli ekipman da dahil olmak üzere diğer tesislerin besi yerleri için uyarlanmasıdır. .besleme yeri Ayrıca, mimarların, mühendislerin ve danışmanların ücretleri gibi bunlarla bağlantılı genel maliyetler ile fizibilite çalışmaları da dahil olmak üzere çevresel ve ekonomik sürdürülebilirlik konusundaki tavsiyelerle ilgili maliyetler de sübvanse edilmektedir.

Maksimum miktar 300.000 Euro

Alınacak miktar, yararlanıcı başına maksimum 300.000 Euro olmak üzere, uygun yatırımın maksimum yüzde 40’ı olacaktır. Birim canlı hayvan başına maksimum uygun gider 1.000 Euro olacaktır, bu nedenle verilen maksimum yardım miktarı, birim canlı hayvan başına 400 Euro olacaktır.

Bu sübvansiyonların verilmesi rekabetçi bir temelde gerçekleştirilecektir. Sübvansiyonlar, gerekli koşulları sağlayan ve yapılan başvuruların, siparişte belirtilen kriterleri uygulayarak, çağrıda belirlenen bütçe kredisi limiti ile karşılaştırılması sonucunda tercihli bir sıralama elde eden başvuru sahiplerine verilecektir.