Kurul, PAC 2022 için tek başvuru kampanyasının 1 Şubat Salı günü başladığını hatırlatır.

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Kurul, Castilla y León Resmi Gazetesi’nin (Bocyl), 1 Şubat Salı günü başlayan ve prensip olarak 30 Şubat’a kadar sürecek olan PAC 2022 için tek başvuru kampanyası çağrısı yapan emri yayınladığını hatırlattı. 64.000 başvuru alınması bekleniyor.

Bu, 1 Ocak 2023’te yürürlüğe girecek olan 2020 sonrası OTP reformunun uygulanmasına yönelik ikinci geçiş kampanyasıdır. Sürdürülebilirlik için temel gelir desteği olarak yeniden adlandırılacak olan yeni PAC 2023-2027’nin ayrıştırılmış ana ödemesinin belirlenmesinde bu yıl için temel ödeme tutarları referans olarak alınacaktır.

Buna ek olarak, bu yeni düzenleme, çiftliğin ilk hektarına tamamlayıcı yeniden dağıtım ödemeleri ve genç çiftçiler söz konusu olduğunda, cari döneme benzer koşulları sağlamak için karşılık gelen ve ortalama değerle aynı bir değere ulaşacak olan karşılık gelen tamamlayıcı ödeme anlamına gelir. Bölgedeki hak sürdürülebilirlik gelir desteği 100 hektar sınırına kadar.

Aynı şekilde, çiftçilere ve çiftlik sahiplerine mümkün olan en yüksek derecede esnekliğin garanti edileceğini, her zaman COVID-19 salgınının gelişimini göz önünde bulundurarak, gerekirse daha fazla zaman verilmesi gibi önlemlerle, tüzel kişilerin ve idarelerin işlem yapabilmeleri için. doğrudan ödemeler ve kırsal kalkınmaya yönelik yardımlar için avans ödemelerinin artırılması veya kontrol ücretlerinin düşürülmesi, bunların tümü Komisyonun onayına tabidir.

En seçkin haberler PAC 2022 kampanyası

Ödemelere ilişkin kural ve gereksinimler, yönetim deneyiminden elde edilen teknik iyileştirmeler ve yeni 2021-2027 bütçe çerçevesine göre gerekli ayarlamalar getirilerek önceki kampanyalarla aynı olacaktır.

Ana değişiklikler, hakların bireysel değerlerinin yakınsama sürecinin uygulanmasıyla ilgilidir, böylece 2022’de tüm haklar, bölgenin ortalama değerine göre en az yüzde 73’lük bir değere ulaşır. Bu kararla yakınlaşma, yeni OTP çerçevesinde daha kademeli olacak ve her yıl üç puanlık artışlarla beş yılda yakınsama sağlayan İspanya’nın Stratejik Planı önerisinin bir parçasını oluşturuyor, böylece 2026’da daha düşük ortalama Bir bölgedeki hakkın değeri ortalama değerin %85’ine ulaşmaktadır.

Yardım daha esnek hale getirildi

Aynı şekilde, hayvancılıkla ilgili yardımlar, faaliyete yeni başlayan ve ilk kez tek başvuruda bulunanlar da dahil olmak üzere genç çiftçilerin erişimini kolaylaştırmak için daha esnek hale getirildi.

Bununla birlikte, doğrudan başvuranın besi hayvanı tarafından kullanılmak üzere beyan edilmesi halinde uygunluğunu sınırlamak ve suni koşulların oluşmasını önlemek için kamuya ait meraların kullanımına ve meraların ortak kullanımına ilişkin sınırlamalar getirilmiştir.

Kraliyet Kararnamesi’ne dahil edilen ve Bakanlığın özel Düzeninde yer alan yeni düzenlemelere ek olarak, bölgesel yönetmelikte öngörülen ve daha çok topluluğun coğrafi kapsamı ile ilgili olan belirli konular vardır.

EAFRD önlemi korunur

Spesifik olarak, 2022 çağrısında, hem dağlarda hem de diğer alanlarda doğal sınırlamaların olduğu alanlarda bulunan çiftliklere yönelik yardıma ilişkin EAFRD önlemi korunur ve yararlanıcının yardımı dağlık bölgelerde olduğu gibi almasını bir gereklilik olarak gerektirir. Bu, toplam gelirin en az yüzde 50’sinin tarımdan ve tarımsal sosyal güvenlik programlarına bağlılıktan, yani Avrupa’nın ‘çok aktif olmayan çiftçi’ mezhebinden olması gerektiğini haklı çıkarmaktır.

Gereksinimleri karşılamaları halinde çiftçilerin bunu talep etmesi önemlidir; bu, verilmesi durumunda, dağlık alanlar dışındaki çiftlikler için çiftlik başına ortalama 1.100 Euro’dan fazla ve dağlık alanlarda 2.500 Euro’dan fazla ek yardım anlamına gelecektir.

Ayrıca, tarımsal-çevresel ve organik tarım önlemlerine ilişkin çok yıllı taahhütleri sona eren çiftçilerin ve çiftçilerin, taahhütleri bir yıl daha uzatmayla (2022 yılı) gönüllü olarak üstlenme fırsatına sahip olduklarını ve bunun, yeri geldiğinde, PAC Stratejik Planı çerçevesinde yeni dönem 2023-2027 ile. Bu anlamda, 2022’nin ikinci yarısında, tarımsal-çevresel önlemler ve organik tarım için çok yıllı yeni taahhütlerin imzalanması için düzenleyici hükümler oluşturulacaktır.

pilot projeler

Gelecekteki OTP’ye ilişkin önemli noktalardan bir diğeri de, izleme ve bilgi kontrollerinin, çiftlik yönetimi için bilgilerin iyileştirilmesi için bir araç olarak kullanılabileceğidir. Bu özellikle, belirli sonuç göstergelerini elde etmenin önemli olacağı ve ayrıca yeni yeşil mimari ve özellikle uygulanacak yeni yardım çerçevesinde daha büyük çevresel hırslara yanıt vermenin önemli olacağı sürdürülebilirlikle bağlantılı yeni eklenen gerekliliklerle yüzleşmek için gereklidir. 2023’te eko-şemalar veya eko-rejim için.

Bu kontroller, akıllı tarım için yararlı veriler üretir, yani tarım ürünlerinin miktarını ve kalitesini artırmak için modern teknolojiyi kullanır ve çiftçilere kayda değer ekonomik faydalar sağlar.

Örneğin, uydu görüntülerinin yeteneği, toprağın nitrojen içeriği veya kuruma hakkında bilgi sağlamak için kullanılabilir, gübre uygulamalarının optimize edilmesine ve sulama uygulamalarının yeniden yönlendirilmesine, maliyetlerin düşürülmesine ve çevresel etkilerin azaltılmasına yardımcı olur. Bu sayede hassas tarımda ilerlemek, su ve bitki sağlığı ürünlerinin kullanımını optimize etmek ve hasadı çok daha iyi planlamak mümkün olacaktır.

Kendi yönetim programı

Özerk Yönetimin yönetim programı, profesyonellerin, tarım meslek kuruluşlarının ve diğer işbirliği yapan kuruluşların tek 2022 başvurusunu sunmasını kolaylaştırmak için tüm yeni özellikleri içerdiğinden, Ortak Tarım Politikasından yardım başvurusu için kullanılmaya devam edecek. ve bunu yaparken hatalardan kaçının.

PAC 2022 kampanyasının uygulanması hakkında daha fazla bilgi edinmek için Junta de Castilla y León’un bilgisayar uygulamalarını, düzenlemeleri ve her bir çiftliğin bilgilerine başvurmak için bir alanı içeren bir web PAC portalı vardır. Sorular ayrıca 012 numaralı telefondan veya bölgesel tarım şubelerinden de yönlendirilebilir.