Kurul, Gençlik Tarım ve Hayvancılık Planı’nın yeni yardım hatlarını talep etme süresini 15 Haziran’a kadar açıyor

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı, Gençlik Tarım ve Hayvancılık Planı’nda yer alan ve 1,2 milyon avroluk hibe ile donatılan ve istenirse uzatılabilecek beş yeni yardım hattı için 15 Haziran’a kadar başvuru süresinin açıldığını bugün duyurdu. gönderilen başvuruların hacmine bağlı olarak gereklidir.

Danışman Jesús Julio Carnero, Ical tarafından toplanan Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı tarafından yayınlanan açıklamada hatırlattığı gibi, “Bu Plan, gençlerin sektörün öncüleri olmalarını sağlamak ana hedefiyle geçen Temmuz ayında sunuldu ve kişisel ve profesyonel projelerini geliştirmek için Topluluğun kırsal ortamını tercih ederler.

Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Bakanı, “Genç Tarım ve Hayvancılık Planı’na 300 milyondan fazla kaynak sağlanmıştır ve bu yasama döneminde 3.500 gencin kırsal kesime dahil edilmesini sağlamak için yatırım taahhüdü kapsamında 2023 yılına kadar yenilikçi önlemler içermektedir.” Kurul geliştirme.

Düzenlenen beş yeni hat, teknik yardım için yardım önlemlerini, Bölgesel Öncelikli Birlik Kuruluşunun üyesi statüsü elde etmeye yönelik teşvik önlemlerini, ortak mülkiyeti teşvik etmeye yönelik önlemleri, tarım sektöründe uzmanlık eğitimi için desteği ve tarımsal faaliyetlere yaklaşım önlemlerini içermektedir.

Önlemlerin amacı

Teknik yardım yardımı ile ilgili önlemlerden ilki, rekabet edebilirliği ve çiftlik yaşayabilirliğini iyileştirmeyi amaçlayan, teknik, ekonomik ve mali durumunun değerlendirilmesine izin veren işletme çalışmalarının yürütülmesini desteklemeyi amaçlamaktadır. Yardımın miktarı, maksimum 5.000 avro olmak üzere, çalışma maliyetlerinin yüzde 80’ine kadar olacak.

Önlemlerden ikincisi, gençlerin ve kadınların Castilla y Leon Öncelikli Tarım-Gıda Derneği Kuruluşuna (EAPr) üye olmalarını teşvik etmeyi, böylece kooperatifçiliği çiftliklerin rekabet edebilirliğini desteklemek ve çiftliklerin dünyadaki konumlarını güçlendirmek için bir formül olarak teşvik etmeyi amaçlamaktadır. besin zinciri. Yardımla, gençlerin üyelik statüsü kazanmak için sosyal sermayeye ödemeleri gereken ekonomik katkıların yüzde 50’si, maksimum 5.000 avro olmak üzere sübvanse ediliyor.

Tarım şirketleri ve yatırımları

Ortak mülkiyeti teşvik eden önlem, tarımsal faaliyetlerde eşitliği teşvik etmeyi, kadınların çalışmalarını görünür kılmayı, tarımsal faaliyetlere katılımlarının yasal ve ekonomik olarak tanınması yoluyla kırsal alanlarda gerçek ve etkili eşitliklerini desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu yardım, bu çiftliklerin halihazırda tarım şirketlerinin kurulması ve çiftliklere yatırım yapılması için yapılan yıllık çağrılarda sahip olduğu ayrıcalıklı muameleden bağımsızdır ve erişim akredite edildikten sonra geçerli olacak tek bir ödemede 5.000 Euro’luk bir sübvansiyondan oluşur. … genç bir çiftçiden veya çiftlik sahibinden ortak bir çiftliğin sahibi statüsüne.

Tarım sektöründe uzmanlık eğitimine yönelik destek önlemi ile ilgili olarak, amacı, tarım sektöründeki profesyonellerin, kendi içinde geliştirmek istedikleri ekonomik olarak uygulanabilir bir proje veya kullanımlarıyla ilgili belirli konularda eğitimlerini teşvik etmektir. daha verimli, sürdürülebilir ve rekabetçi hale getirmek. Verilen yardım, genç kişi başına en fazla 3.000 Euro olmak üzere, eğitimi almak için yapılan masrafların en fazla yüzde 80’i kadar olacaktır.

Son olarak, tarımsal faaliyete yaklaşım ölçüsü ile, gençlerin tarım sektörünün sunduğu girişimcilik olanaklarını ilk elden öğrenebilecekleri ve çiftliklerde destek çalışmaları yapmak üzere gençlerin işe alınmasının desteklenmesi amaçlanmaktadır. profesyonel geleceklerinin gelişimi için kırsal çevreler. Yardım, en fazla 6.000 Euro olmak üzere, akdedilen iş sözleşmesinin uygun giderlerinin en fazla yüzde 50’si olacaktır.