Kurul, 2022’de 16 yetkili kuruluştan tavsiye alacak 7.500’den fazla çiftçi ve çiftlik sahibini seçiyor.

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Junta de Castilla y León Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı, Resmi Topluluk Gazetesi’nde (Bocyl) çiftlikler, ormancılık ve KOBİ’lere hizmet tavsiyesi alacak 7.500’den fazla çiftlik sahibinin nihai listesini onaylayan kararı yayınladı. 2014-2020 dönemi için Topluluk Kırsal Kalkınma Programı çerçevesinde, 2022 yılı için Castilla y León’un kırsal alanlarında. Danışmanlık, 16 yetkili kuruluş tarafından verilecektir.

Bocyl tarafından yansıtıldığı ve Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı tarafından rapor edildiği üzere, tüm yetkili kuruluşların yukarıda belirtilen hususlarda danışmanlık, eğitim, yaygınlaştırma veya teknik iyileştirme görevlerinde yeterli maddi ve kişisel kaynaklara ve deneyime sahip olduğu kanıtlanmıştır. Bu kuruluşlar, hizmetin neden olduğu masraflar için, danışan başına bir birim tutar üzerinden karşılık olarak yardım alacaklardır.

Bilgiyi pekiştirin

2022 kampanyası, mevcut programlama çerçevesindeki beşinci uygulama olduğundan, Çiftlik tavsiyesi, Kurul tarafından “hedeflerine ulaşmada tamamen uygulanmış ve birleştirilmiş bir sistem” olarak değerlendirilmektedir. Ek olarak, bu kampanya için, prosedürü yeni OTP’ye temel teşkil edecek olan danışma kuruluşlarının seçim süreci basitleştirildi.

Bu anlamda, 2023’ten itibaren OTP reformunun kesişen hedeflerinden biri, eğitim, bilgi transferi ve danışmanlık hizmetlerinin dahil edilmesinin “temel araçlar” haline geleceği bilgi tabanını güçlendirmektir. Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı.

Danışmanlık hizmeti

Danışmanlık hizmeti, EAFRD fonları (% 53), Junta de Castilla ve León (yüzde 33) ve Tarım, Balıkçılık ve Gıda Bakanlığı (yüzde 14).

2022 yılı için bu kesin kullanıcı seçimi, Avrupa Komisyonu tarafından Castilla y León 2014-2020 Kırsal Kalkınma Programında onaylanan ve her başvuru sahibine belirli özelliklere veya türe göre bir puan verilmesinden oluşan seçim kriterleri kullanılarak yapılmıştır. arasında genç çiftçi veya kadının statüsünün önem kazandığı, tavsiyeleri öncelikli kabul edilen ve sektörü canlandırmaya yönelik önlemleri pekiştiren çiftlik.

kullanıcılara yardım et

Danışmanlık hizmetinin amacı, kullanıcılara, hayvan besleme ve sağlığı, bitki sağlığı, organik ve mineral gübreleme veya ekinlerde ve çiftlik hayvanlarında mevcut teknik iyileştirmeler gibi rekabet güçlerini ve karlılıklarını artırma yönlerinde yardımcı olmaktır, böylece ilişki hakkında daha fazla bilgi sahibi olurlar. bu faktörler arasında ve çevrenin korunmasına yönelik düzenlemelere uygunluk.

Bu nedenle danışmanlık hizmetini kullananlar, çiftçi, çiftlik sahibi veya orman sahibinin OTP’den (Ortak Tarım Politikası) yardım alabilmek için uyması gereken yasal yükümlülükler ve bununla ilgili yasal yükümlülükler hakkında eğitim ve bilgi alacaklardır. iklim ve çevre için faydalı uygulamalar, çapraz uyum ve tarım-çevre önlemleri başlıcaları.