Kulübümüz ve Nevita içinde iş birliği muahedesi imzalandı

semaver

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Spor Kulübü ve küresel gayrimenkul yatırım şirketi Nevita içinde iş birliği muahedesi imzalandı. Kulübümüz, ‘Leo Residences’ ismiyle satışına başlanacak projede Nevita’nın uluslarası yatırımcı ağından faydalanarak kıymetli bir gelir sağlamayı hedefliyor.

Bu kapsamda 17 Aralık Cumartesi günü, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda saat 17.00’de projenin tüm bilgilerinın sunulacağı, Galatasaray topluluğu ile gayrimenkul kesiminin öncülerinin buluşacağı bir lansman gerçekleştirilecek.

Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, Galatasaray’ın maddi bağımsızlığını elde etmesi için bu projenin fazlaca değerli olduğunu vurgulayarak şu açıklamayı yaptı:

“GALATASARAYIMIZA YAKIŞAN ASLAN ÜZERE BİR PROJE”

“Değerli basın mensupları, bizi izleyen sevgili Galatasaraylılar. Bugün burada Mecidiyeköy’deki binamızla ilgili Nevita ile yaptığımız iş birliğinin imza merasiminde bir ortadayız. Hepiniz güzel geldiniz. Birinci gün söylemiş olduğim üzere öncelikli hedefimiz Galatasaray’ın mali açıdan kuvvetli, sportif muvaffakiyete sahip, her branşta rekabet eden bir spor kulübü haline getirmek. Bunun için de çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Bu çalışmalardan birisi de Mecidiyeköy’de bulunan gayrimenkullerimizin geliştirilerek büyümesi. Bu projeyle kulübümüzün üzerinde ağır bir yük olan Bankalar Birliği Anlaşması’ndan çıkmanın birinci adımını atacağız. Ayrıyeten Florya ve Kemerburgaz projelerimizin hızlanması açısından Mecidiyeköy projesi büyük kıymet arz ediyor.”

“Değerli Galatasaraylılar. Bizim için bu kadar kıymetli olan bu projede küresel manada deneyimli bir gayrimenkul şirketiyle çalışmamız epey kıymetliydi. Nevita’ya ve Sayın Faruk Akbal’a huzurunuzda teşekkür ediyorum. Aramızdaki iş birliğinin ileride büyüyerek sürmesini temenni ediyorum. Projemizin ismi Leo. Galatasarayımıza yakışan aslan üzere bir proje olacak. Tüm Galatasaraylılardan bu projeye kıymetli bir yatırım fırsatı olarak bakmalarını rica ediyorum.”

“Değerli Galatasaraylılar. 17 Aralık’ta stadımızda projemizin lansmanını yapacağız. Hepiniz davetlisiniz. O günkü lansman daha tanıtıma yönelik. ‘Leo Residences’ projesinin bilgilerinı anlatan, satışına başlandığı hoş bir lansman olacak. Hepinizi ayın 17’sinde stada bekliyoruz. Bu lansmanı kesinlikle izlemeniz lazım. Heyecan verici bir lansman olacak. Hepinize teşekkür ediyorum.”

“TÜRKİYE’YE 2 MİLYAR DOLARIN ÜSTÜNDE DÖVİZ GİRDİSİ SAĞLADIK”

Nevita İdare Şurası Lideri Faruk Akbal ise, bu kıymetli projeyi büyük yatırımcılarla kısa vakitte buluşturmayı hedeflediklerini lisana getirerek şu konuşmayı yaptı:

“Sayın Liderim, bedelli basın mensupları, saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler… Pahalı vaktinizi buraya ayırıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bugün bu tarihi imzaya şahitlik ediyor olmaktan gurur duyuyorum. pek onur verici bir gün yaşıyoruz Nevita olarak kuruluşumuzdan bugüne 9 yılı geride bıraktık. 9 yıllık müddet zarfında direkt ve dolaylı yatırımlarla Türkiye’ye 2 milyar doların üzerinde döviz girdisi sağlamanın gururunu yaşıyoruz. Bunun Nevita’nın kurduğu küresel ağ yardımıyla başardık. Bu sistem ile bir arada dünyanın farklı 4 kıtasında 3 bin 500 acentemiz, tahlil ortaklarımız, mahallî iş birliği yaptığımız kurumlarla birlikte fazlaca kuvvetli bir ekosistem kurduk. Bu dağıtım ağı yalnızca Nevita için değil, ülkemiz için hayli kıymetli bir dağıtım ağı haline geldi. Yurtharicinde iş birliği yaptığımız temsilcilerle irtibatımızı daha kuvvetlendirmek ismine dünyanın muhakkak başlı metropollerinde Nevita’nın tecrübe ve satış merkezlerini ofis olarak kurup hayata geçiriyoruz.”

“2023 yılı planları için Londra, Dubai ve Moskova’daki tecrübe merkezlerimiz inşallah faaliyete girecek. Dünyada yüksek geliri kümesi olarak söz edilen 20 milyon üzerinde insan var. Sayın Liderim, bunların sahip olduğu toplam sermaye 80 trilyon doların üzerinde. Biz de Nevita Luxury markasıyla dünyada asgarî 1 milyar dolar ve üstü yatırım gücü ne sahip olan nitelikli yatırımcıları tespit edip, bulup ülkemize kazandırıyoruz. Bunları Galatasaray’ın Leo projesiyle de buluşturuyor olacağız.”

“Ülkemizin en esaslı ve güzide kulübü olan Galatasaray ile iş birliği yapmanın memnunluğunu ve gururunu söz ettim. Bu iş birliği bir spor kulübü ile bir gayrimenkul küresel yatırım şirketinin de iş birliği açısından hoş bir örnek teşkil ediyor. Biz de “GS Leo Residences” projesini dünyaya en güzel biçimde anlatarak az evvel anlattığım küresel sermayeden Galatasaray’ın istifa etmesini istiyoruz. Dünyada her yıl 400 milyar dolar gayrimenkul yatırımı memleketler arası arenada gerçekleşiyor. Yabancılar her yıl öteki bir ülkeden 400 milyar doların üstünde gayrimenkul satın alıyor. Biz de istiyoruz ki bunun aşikâr bir kısmını Galatasaray alsın. Bu memleketler arası finansmanla da Galatasaray’ın finansal gücünün büyümesine katkı sunmuş olalım.”

“LEO RESIDANCE, İÇİMİZE SİNEN BİR PROJE OLDU”

“Leo Residences, içimize son derece sinen bir proje oldu. Gerek konut miksi, gerek estetik yapısıyla inşallah ses getirecek bir proje oldu. Bunda hiç elbet Erden Timur abinin fazlaca emeği var. Kendisine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Kendisinin sektörel deneyimi ve dokunuşları epeyce yarar sağladı. Galatasaray’ın marka ve topluluk gücü, lokasyonu, Nevita’nın kuvvetli satış ve dağıtım ağıyla birlikte elde edilebilecek en âlâ hasılatı sağlamak istiyoruz. İş yalnızca satmakla bitmeyecek. Galatasaray’a güvenerek yatırım yapan uluslarası yatırımcıların buradan en yeterli geri dönüşleri elde etmesini istiyoruz. Bunun için bu projemizde yeni jenerasyon konaklama tecrübemizi yatırımcıyla buluşturacağız. Otelciliği gayrimenkul ve teknoloji ile birleştiren yeni bir model ile yatırımcılarımıza yüksek gelir getirici sağlayıcı bir model ortaya koyduk. “Serviced Apartments” isimli yeni küme iştirakimiz bu mevzuda önemli uğraş sarf ediyorlar. Galatasarayımıza özel fazlaca rekabetçi ve yatırımcı lehine hoş teklifler geliştiriyorlar.”

“Sektörümüzün bayrağını taşıyan Nef markasının değerli keşiflerinden ‘foldhome’ konsepti ile planlanan toplumsal alanlarımız olacak. Bunlar da projeye paha katacak. Satış ofisimiz kuruldu. Önümüzdeki haftadan itibaren rezervasyonlarımızı alarak müşteri sunumlarımız başlayacak. Burayı fazlaca uzun bir müddetye yayılacağını düşünmüyoruz. Bunu dilek da etmiyoruz. Galatasaray’ı bu kaynakla en süratli biçimde buluşturacak tüm kaynaklarımızı seferber etmek istiyoruz. Dursun Liderimizin ortaya koyduğu vizyon heyecan verici. Galatasaray’ın finansal bağımsızlığı ve büyümesi açısından fazlaca gerçek bir vizyon ortaya koydu. Biz de Nevita ailesi olarak elimizden gelen tüm çabası, liderimizin bu vizyonuna erişebilmesi için seferber edeceğiz. Kıymetli katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum, hepinize hürmet ve sevgilerimi sunuyorum.”

“Türkiye’den ve yurt haricinden 4 bine yakın uluslarası gayrimenkul temsilcimiz Galatasaray’ın doğal elçileri olacak. Tahlil ortaklarımızı 17 Aralık’taki lansmana davet ettik. Yatırımcılarımız ve müşterilerimiz de olacak. Galatasaray topluluğumuzun o gün orada kıymetli temsilcileri olacak. Hem Galatasaray topluluğu tıpkı vakitte gayrimenkul kesiminin buluşacağı epeyce keyifli, önemli hazırlıkların yapıldığı bir tertip oldu. İnşallah o gün daima birlikte olacağız.”

Konuşmaların akabinde basın mensuplarının sorularına cevap verildi.

,