Kral Charles iyi dilekleri için herkese teşekkür ediyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Kanser tanısı konulduktan sonra

Kral Charles iyi dilekleriniz için teşekkür ediyor: “Nazik düşünceler en büyük tesellidir”Kral Charles III Londra Kliniğinden ayrılır. Hükümdar, Cumartesi akşamı kanser teşhisi sonrasında desteklerinden dolayı halka teşekkür etti.

© Kaynak: Alberto Pezzali/AP/dpa


Makaleyi dinle • 2 dakika


Pazartesi günü Buckingham Sarayı kralın kanser teşhisini duyurdu. Charles'ın kendisi başlangıçta bu konuda resmi olarak yorum yapmadı. Şimdi ilk kez doğrudan halka hitap ediyor.
Londra. Kral III. Charles, kanser teşhisi konulduktan sonra ilk kez doğrudan kamuoyuna seslendi ve son birkaç gün içindeki desteklerinden dolayı kendisine teşekkür etti. Buckingham Sarayı tarafından geç saatlerde yapılan açıklamaya göre 75 yaşındaki hükümdar, “Son birkaç günde aldığım birçok destek ve iyi dilek mesajı için size tüm kalbimle teşekkür etmek istiyorum” dedi. Cumartesi akşamı . Açıklamada şöyle devam edildi: “Kanserden etkilenen herkesin bileceği gibi, bu tür güzel düşünceler en büyük teselli ve teşviktir.”


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Kendi teşhisini paylaşmanın kamuoyunun kanser konusundaki anlayışını ilerletmeye ve Birleşik Krallık'ta ve dünya çapında kanser hastalarını ve ailelerini destekleyen herkesin çalışmalarına ışık tuttuğunu duymanın da cesaret verici olduğunu söyledi. Kral, “Onların yorulmak bilmeyen ilgi ve bağlılıklarına ömür boyu hayranlığım, kendi kişisel deneyimim sayesinde daha da arttı” dedi.

Camilla: Şartlar göz önüne alındığında Charles “son derece iyi” durumda


Buckingham Sarayı Pazartesi günü Charles'a kanser teşhisi konduğunu duyurdu. İyi huylu prostat büyümesi nedeniyle yakın zamanda hastanede tedavi gördüğü sırada başka bir sorunun ortaya çıktığı belirtildi. Sonraki teşhis testleri bir tür kanser tespit edecekti. Kral artık düzenli tedavilere başladı. Ancak doktorlar bu süre zarfında halka açık randevulara katılmamasını tavsiye etti. Devlet işlerini sürdürecek. Saray tam olarak ne tür bir kanser olduğunu söylemedi. Ama prostat kanseri olmamalı.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Kraliçe Camilla (76), perşembe akşamı İngiltere'nin güneyindeki Salisbury'de düzenlenen bir etkinlikte kanser tanısının açıklanmasının ardından ilk kez halkın karşısına çıktığında, kocasının koşullar göz önüne alındığında durumunun “son derece iyi” olduğunu söyledi. Charles'ın bu hafta Camilla ile birlikte İngiltere'nin doğusundaki Norfolk ilçesindeki taşra mülkü Sandringham'a gittiği ve şu anda orada kaldığı söyleniyor.

Kral Charles III, annesi Kraliçe II. Elizabeth'in Eylül 2022'de ölmesinin ardından bir yıldan fazla bir süredir Britanya hükümdarıydı.

Haberler
 
Üst