Köpenick: 11 yaşındaki çocuk öldürüldü, annesi ve büyükbabası cezaevinde

Leila

Global Mod
Global Mod
Yeni bilgiler

Köpenick’te 11 yaşındaki çocuk öldürüldü; annesi ve büyükbabası cezaevindeBerlin’in Köpenick semtindeki Kinzerallee’de bir dizi evin önüne bir polis adli tıp aracı park edilmiş durumda. Burada bir apartman dairesinde bir kadın ve bir çocuğun cesetleri bulundu. Soruşturmayı cinayet masası ekibi devraldı. Şu anda aileden iki kişi gözaltında.

© Kaynak: Paul Zinken/dpa


On bir yaşındaki bir çocuk ve büyükannesi öldü. Kızın annesi ve dedesi gözaltında. Müfettişlerin Berlin-Köpenick’ten davayla ilgili yeni bilgileri var. Ama cevaplanmamış pek çok soru var.
Berlin. Berlin-Köpenick’te 11 yaşındaki bir çocuğun vahşice öldürülmesinin ardından annesi ve büyükbabası gözaltında. Her ikisi de hafta başında yaralanma nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Ancak savcılık sözcüsü Cuma günü yaptığı açıklamada, 42 yaşındaki ve 70 yaşındaki adamın şu anda hapiste olduğunu söyledi.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Büyükannesi geçen pazartesi günü kızın cesedinin yanında ölü bulundu. Savcılığın açıklamasına göre 68 yaşındaki intihar etti. Kadının torununun öldürülmesine karışmadığı söylendi.

Savcılık, bilgilerini cesetlere yapılan otopsi sonuçlarına dayandırıyor. RBB ve “Tagesspiegel” başlangıçta bu konuyu bildirdi. Soruşturmanın mevcut durumuna göre anne önce kızını öldürdü, ardından da kendini öldürmeye çalıştı. Girişim başarısız oldu. 68 yaşındaki kişinin cesedi aynı dairede bulundu.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun

Büyükbabanın cinayet planlarından haberi olduğu söyleniyor


11 yaşındaki çocuğun büyükbabası ise olay yerine yakın başka bir dairede ağır yaralı olarak bulundu. Ayrıca intihara teşebbüs ettiği de söyleniyor. Şu ana kadar 70 yaşındaki şahsın torununun öldürülmesine karıştığına dair bir kanıt bulunmadığı belirtildi. Ancak savcılık onu kasıtsız adam öldürmeyle suçluyor. Planı bildiğinden ve müdahale etmediğinden şüpheleniliyor.

Yetkililer henüz suçun arka planı hakkında yorum yapmadı. Savcı, ailenin son zamanlarda giderek daha fazla izole edildiğini ve günlük yaşamdan çekildiğini söyledi.

Haberler
 
Üst