Keşanspor’un amacı şampiyonluk

Hasan

Member
Erdoğan Demir/Keşan Postası (EDİRNE)
İkinci Amatör Küme’den 1’nciye oradan da Muhteşem Amatör Küme’ye uzanan bir kıssaları olduğunu aktaran Keşanspor Kulübü Lideri Irmak Gergin, “Uzun bir ortadan daha sonra bu sene birinci sefer Keşan Atatürk Stadı’nda çim alanda maça çıkacağız. Burada bir hazırlık maçı yapmıştık geçtiğimiz hafta, ancak resmi maç manasında bu dönem 2. haftada 13 Kasım’da Genç Aslanlar rakibimiz olacak. Genç Aslanlar grubunu konuk edeceğiz Keşan’da. Keşanspor sanıyorum 7-8 yıl daha sonra yinedan alana çıkacak.

Sezona deplasmanda oynayacağımız Havsa Birlik maçı ile başlayacağız ve maksadımız bu dönem şampiyonluk. Keşanspor her vakit, her kategoride şampiyonluk hedefleyen bir kulüptür. Bu kimliğini bu argümanını bizim idaremizde de sürdürmüştür. Takılmadan üste yanlışsız devam eden bir yapıdayız. Önümüzdeki dönem bölgesel amatör ligde uygun bir takım kurduğumuzu düşünüyoruz” dedi.

Sponsorluk manasında bir adım attıklarını söyleyen Gergin s, “Yakın vakitte Taciroğlu Peysan firması ile bir sponsorluğumuz oldu. Süt eserleri dalının Türkiye’deki öncü firmalarından biri olan bir firma. Onlar da kentimize istihdam ve katkı üreten bir firma. bu biçimde kurumsal bir firmanın sponsorluğunu almış olmak bizim için gurur verici oldu. Taciroğlu ailesine ayrıyeten teşekkür ediyorum. Umarım Keşanspor’un bu yılki başarılarıyla birlikte biz de kendilerine bir katkı sunmuş oluruz. Bunun dışında Keşan Belediye Liderimiz Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun katkıları var, onun dayanaklarıyla hem moral buluyoruz, birebir vakitte maddi manada belediyemizin tüm spor kulüplerine olduğu üzere bize de katkıları devam ediyor. Bunun ortasında Sayın Helvacıoğlu’na teşekkür ediyoruz. İdare heyetimizin fedakarlıkları var onlara da teşekkür ediyorum.

TEKNİK GRUBUMUZLA ÇOK ÖNEMLİ BİR HAZIRLIK SÜRECİ GEÇİRDİK

Teknik grubumuz Fatih Anlar ve Cihan Yeşilırmak hocalarımız ile hayli disiplinli biçimde önemli bir hazırlık süreci geçirdik. Nitekim bir harika amatör kadrosunun fazlaca üstünde tahminen de bir profesyonel grup üzere bir hazırlık süreci geçirdik. Futbolcu arkadaşlarımızın üzerinde bu yorgunluk aşikâr idi. Bunu hazırlık maçlarında gördük açıkçası. Bir haftadır daha yavaşça egzersizlerle geçiyor. Havsa maçına Tam manasıyla hazırız, sakatlarımız var sağ ve sol kanat oyuncularımız şu anda sakat. Lakin onların yerini dolduracak oyuncularımız var.

Bu sene birinci kere Türkiye’nin en büyük yatırımlar yapan kulübü olan Eyüpsporla irtibatımız oldu. Kendilerinden bu dönem U19 ekibinden 2 tane oyuncu aldık Emre ve Sadullah kardeşlerimiz. Önümüzdeki senelerda da bu işbirliklerinin artarak devam etmesini diliyoruz öbür kulüplerde de bu tıp görüşmelerimiz var. Birinci lig kulüpleri de var bunların ortasında. Bölgesel Amatör Lig’e çıkarsak ne yaparız diye şimdiden düşünüyoruz. Natürel ki bu olur olmaz bilemiyoruz. Ancak biz her vakit bir daha sonraki adımı düşünüyoruz. Trakya’nın en büyük ilçelerinden bir tanesiyiz, ticareti ile nüfusuyla, toplumsal yapısı ile iktisadı ile ilçe ve beldeler ile birlikte futbol heyecanı yaratmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar uygun gittiğimizi düşünüyorum, hazırlık maçında taraftarın kadroya epeyce büyük ilgi gösterdiğini gözlemledik, taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum. Atatürk Stadı’nı bir daha doldurduk. O büyük heyecanı yaşadığımız günleri yine geri getirmek istiyoruz. O yıllar özlediğimiz yıllardı, o kalabalığı o coşkuyu görmek istiyoruz. Bu orada sakatlık var kart var bir epey aksilik olabilir, her şey planlandığı üzere gitmeyebilir, bunu fazlaca büyük kulüplerde de bakılırsabiliyoruz. Lakin kıymetli olan Keşan’da futbol heyecanını Keşanspor heyecanını yenidendan yaşatıyoruz.

KULÜBÜN EKSİKLERİNİ KAPATMAK İÇİN UĞRAŞIYORUZ

Kulübün birfazlaca eksiğini de toparlama için çok uğraş veriyoruz. Kulübün öbür diğer sıkıntıları da var şu anda onlara girmek istemiyorum. 2 küme var, iki kümenin sonu niye bir dörtlü final tasarlandı, birinci sefer olacak. Daha evvel ben bu biçimde bir şeyi bilmiyorum. Geçen yıl yapılmadı. Geçen yıl da üstün amatör 2 gruptu, lakin bu sene dörtlü final var, daha değişik daha farklı bir konsept olacak. Bununla ilgili yorum yapmayı uygun görmüyorum. İlerleyen günlerde bunun ne üzere sonuçları olacağını goreceğiz eksileri artılarını nazaranceğiz. Biz Keşanspor olarak Edirne’ye, Keşan’a bölgeye yakışır bir futbol sergilemeye çalışacağız. Her yerde dostça, arkadaşça, centilmence uğraşımızı veriyoruz. Kulüplerimize centilmence bir dönem diliyoruz. Hürmet duyarak, Edirne’de futbolu Edirne’de sporu geliştirmek ismine katkı vererek yolumuza devam etmek istiyoruz. Tüm kulüplere muvaffakiyetler diliyorum. Hürmet çerçevesinde birbirimize anlayış göstererek en kıymetlisi de birbirimizin sıhhatini koruyarak âlâ bir dönem geçmesini temenni ediyorum. Kulüp liderlerine idarelerine, oyuncularına, hocalarına güzel uğurlu bir dönem diliyorum. Bütün kulüplerimize muvaffakiyetler diliyorum.