Kararla ilgili bonus bölüm ve Leipzig’deki “X Günü”

Leila

Global Mod
Global Mod
Leipzig. Lina E. Dresden Yüksek Bölge Mahkemesinin yüksek güvenlikli salonuna girdiğinde oditoryumda alkışlar ve alaylar – aylar sonra buna alışmıştınız. Ancak 31 Mayıs 2023 sabahı yan kapı açılıp kolluk kuvvetleri 28 yaşındaki öğrenciyi içeri aldığında, destekçileri iki dakikadan fazla alkışladı. Bu, aktivistlerin “siyasi amaçlı” olarak tanımladıkları ve solcuların devlet tarafından hedef alındığına dair kanıtlar gördükleri zorlu bir davanın son eylemiydi. Yargı günüydü. Yüksek Bölge Mahkemesi Devlet Koruma Dairesi, Lina E.’yi aşırı sağcılara yönelik şiddet eylemlerini hedef alan bir suç örgütüne üye olmaktan beş yıl üç ay hapis cezasına çarptırdı. Üç sanık üç yıl üç aya kadar hapis cezasına çarptırıldı. 2,5 yıldır tutuklu bulunan Lina E., önce şartlı tahliye edildi. Siz ve diğer hükümlüler kararı temyiz ettiniz.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Kararı protestolar ve isyanlar izledi

Davanın adli soruşturması, toplum, güvenlik yetkilileri ve siyasetin soruşturması henüz tamamlanmadı. Karar ne anlama geliyor? İçişleri Bakanı Nancy Faeser’in (SPD) iddia ettiği gibi aşırı sol sahnedeki engelleme eşiği gerçekten düştü mü? Çeşitli politikacıların açıklamalarının öne sürdüğü gibi, yeni bir RAF’tan söz edilebilir mi? Bu sorular The Lina E Case podcast’inin bonus bölümünde tartışılıyor.

Antonie Rietzschel ve Josa Mania-Schlegel karar ve sonuçları hakkında konuşuyor. Leipziger Volkszeitung’dan iki muhabir, bir buçuk yılı aşkın bir süredir süreci ve yaklaşık 100 gün süren müzakereleri takip etti. Leipzig’de ayaklanmaları takip eden ve bunlara tanık olan gösterilerdeydiler. Bonus bölümünde, sitedeki araştırmalarına ilişkin bir fikir veriyorlar.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

“Der Fall Lina E.” podcast’inin bonus bölümünü dinleyin. Burada:

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Podcast’i Alın, makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

“Lina E. davası – neo-Nazilere karşı mücadele şiddete dönüştüğünde”, LVZ’nin Almanya yazı işleri ağı (Haberler) ile birlikte hazırladığı gerçek bir suç podcast’idir. İlk iki bölüm ücretsiz olarak, üç bölüm daha ise yalnızca LVZ+ ve Haberler+ aboneleri için mevcuttur. Ayrıca deneme aboneliğine de kaydolabilirsiniz: ilk ay ücretsizdir. Lina E. davasının geçmişi hakkında her şeyi www.lvz.de/lina ve www.Haberler/lina adreslerinde okuyabilirsiniz.

Tüm podcast bölümlerini buradan dinleyebilirsiniz.

Podcast’in 1. Bölümü (“Nazi barında gece”):

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Podcast’i Alın, makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

Podcast’in 2. Bölümü (“The Hunt”):

Harici içeriği göster

3. Bölüm Fragmanı (“Everything Bull Pigs?”):

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Harici içeriği göster

4. Bölüm Fragmanı (“Anahtar Tanık”):

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Harici içeriği göster

5. bölüm fragmanı (“Naziler ağzında mı?”):

Harici içeriği göster

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun