İngiltere’de şaşırtan vaka! Acil serviste 20 saat bekledi Lösemi olduğunu öğrendi

GuzzeL

Member
İngiltere’de yaşayan Gareth Dixon günlerce hastane randevusu alamadıktan daha sonra ağrılarının artması ile acil servise gitti. 20 saat acil serviste bekleyen 40 yaşındaki adam kan analizi yapılması için ısrar ettikten daha sonra lösemi olduğunu öğrendi. İşte dünya medyasında gündem olan adam…İngiltere’nin Warrington kentinde yaşayan 40 yaşındaki personel Gareth Dixon, bir müddetdir yaşadığı yorgunluk, ağrı ve susuzluk üzere dertleri sebebiyle ile muayene olmak istedi. Fakat tabiplerde randevu alamayan Dixon, göğsünde başlayan ağrıdan daha sonra ailesinin yönlendirmesiyle soluğu acil serviste aldı. Dixon, İngiltere’de gittiği hastanenin acil servisinde 20 saat bekletildikten daha sonra kan tahlili yapılmasını istedi. Uzun ve çileli bekleyişin akabinde makûs haberi aldı.

20 SAAT daha sonra LÖSEMİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİ

Warrington Hastanesi’nin acil kısmında yaşadığı süreci anlatan Dixon, “Bana temelde rastgele bir problemim olmadığını söylemiş olduler. Fakat bu karşılık için orada saatlerce beklememiştim. Kan testlerim yapılana kadar hiç bir yere gitmeyeceğimi söylemiş oldum” tabirlerini kullandı.

Gareth’ın ısrarı kararı alınan kan sonuçları sonraki gün çıktı. Hastaniçin arayan danışman adama ‘Lösemi’ hastası olduğu haberini verdi. Şanssız adam, acil serviste geçirdiği uzun saatlerden ve çıkan sonuçlardan daha sonra hastaneye kabul edildi ve 5 gün boyunca buradan çıkamadı.

Dixon, konulan teşhisin akabinde tedavi süreci şöyle anlattı:

“Ailemdeki herkes üzere diyabetik olduğumu ya da prostat kanseri olduğumu düşünüyordum ancak lösemi çıkması benim için büyük bir şoktu. Prostat kanserini gereğince erken yakalarsanız, tam olarak güzelleşebilirsiniz, fakat lösemi epey daha sıkıntı.”


KÖK HÜCRE TEDAVİSİNE BAŞLAYACAK

Hastalığının ortaya çıkmasından birkaç gün daha sonra kemoterapiye başlayan Gareth’in, bedenindeki kanserli hücreler yok edildikten daha sonra kök hücre tedavisi başlayacak.

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTILAR

Yoğun ve yorucu geçen tedavi sebebi ile işini bırakmak zorunda kalan bahtsız adamın eşi Laura, kocasının teşhisini duyduğunda epeyce üzüldüğünü belirterek, “Öğrendiğimizde ağlamadan duramadım. Yürek parçalayıcıydı” dedi ve kocasının tedavi müddeti için hazırladığı yapılacaklar listesi hakkında bilgi verdi.

Gareth’in ailesi artık lösemi hastası adamın, en epeyce yapmak istediği hayallerini gerçekleştirebilmesi için yardım kampanyası başlattı.
 
Üst