İclal Aydın’dan ‘Üç Kız Kardeş’ dizisi hakkında şaşırtan açıklama!

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Şimdilerde Kanal D’nin izlenme rekorları kıran dizisi “Üç Kız Kardeş”in uyarlandığı romanın müellifi olan İclal Aydın birinci defa açıklamada bulundu.

Kendi romanından uyarlanan “Üç Kız Kardeş” dizisinde ‘Nesrin’ karakterini canlandıran İclal Aydın, Magazin İzmir mecmuasına röportaj verdi. Ünlü oyuncu, “Romanı yazarken bir gün ekranlara uyarlanacağını düşünüyor muydunuz?” sorusuna “En başında bir dizi taslağıydı aslına bakarsan. daha sonra televizyondan vazgeçip o taslağı romana çevirdim” diye karşılık verdi.

Aydın, rolüyle ilgili de bir itirafta bulundu. Sanatçı, “Yazdığınız satırlarda ‘Nesrin’le kendinizi özdeşleştirdiğiniz oluyor muydu? Kitabınızda yer alan bir karakteri canlandırmak size neler hissettiriyor?” sorusu üzerine şöyleki konuştu: “hiç bir vakit olmadı. Kendi içimde oynayarak müellifim. Her bir karakteri bu yüzden çok severim ancak benimsemem. Bana ilişkin kimlikler olmazlar. Bu yüzden kimilerini biraz daha hayli severim. örneğin ‘Unutursun’ romanındaki Gavras Beyefendi, ‘Söylenmemiş Sözler’deki Nona benim için ayrıcalıklı karakterlerdir. Nesrin’i oynamaya pek kolay adapte olduğumu söyleyemem. Fakat alıştım şimdilerde.”