İçimizden Biri: Okan Buruk

semaver

Global Mod
Global Mod
Kulübümüzün düzenlediği “İçimizden Biri” söyleşisinin birinci konuğu Galatasaray Futbol A Ekibi Teknik Yöneticisi Okan Buruk oldu.

Ceyhun Yılmaz’ın moderatörlüğünde Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda bulunan Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda gerçekleşen söyleşiye İkinci Lider Metin Öztürk, İdare Şurası Üyeleri ve Galatasaray Spor Kulübü çalışanları katıldı.

Tüm sorulara samimiyetle karşılık veren Teknik Yöneticimiz Okan Buruk, Galatasaray’a geliş sürecini, hislerini ve maksatlarını anlattı.

Okan Buruk’un öne çıkan kelamları şöyle:

BU AİLENİN İÇİNDE OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

“Olmaktan gurur duyduğum bir yerdeyim. Bu ailenin içerisindeyim. Biz bir aileyiz, daima o denli kabul ediyoruz. 5 Aralık bayanlar için kıymetli, özel bir gün. Atatürk’ün Türk hanımına seçme ve seçilme hakkını verdiği gün. Bugünü kutlayarak sözlerime başlıyorum. Onların ne kadar pahalı, ne kadar özel olduğunu tekrar hatırlatalım. Bu ailenin ortasında olmaktan gurur duyuyorum.”

HAYATIMIN EN KIYMETLİ, EN HOŞ GÜNLERİNİ GALATASARAY’DA GEÇİRDİM

“senelerdır bunu hayal ettim. 9 yıllık bir çalışma üzerine Galatasaray’a hoca adayı olmayı hak ettim. Bunu hak etmek bile aslında fazlaca kıymetli. Bu duyguyu yaşamak, o vazifeye aday olmak bile fazlaca pahalıyken Galatasaray’ın teknik yöneticisi olmak hiç bir beklenti altında olmadan bu kulüpte çalışabilmek, bu kulübün forması altında hizmet edebilmek hayli hoş. Ben, 1985 yılında tesislerden içeri girdim, seçmelere katıldım. ömrümün en kıymetli, en hoş günlerini Galatasaray’da geçirdim. Artık o tesise teknik yönetici olarak döndüm. Bu benim için inanılmaz bir şey.”

BENİM İÇİN EN SEÇKİN, EN UYGUN GÖRDÜĞÜM GRUP GALATASARAY’DI

“Teknik yöneticilik yaparken bile Galatasaray teknik yöneticiliğinin hak ettiğim bir yerde olmasını diliyordum. Buraya hazır olarak gelmek epey kıymetliydi. nazaranve sıkıntı bir yerden başladım. Tek bir maksat var o da yeterli işler yapabilmek. Önceliğimiz Türk futboluna hizmet etmek. Kendi başarınız ve geleceğiniz ön planda. Galatasaray maksadını en başta değil de artık kendimi oraya aday hissetmeye başladığımda daha net bir biçimde başımda canlandı. Galatasaray’dan teklif bekledim. Başakşehir şampiyonluğunun akabinde daha seçkin bir grupta çalışmak istiyorsunuz. Benim için en seçkin, en uygun gördüğüm ekip Galatasaray’dı. Bekleme sürecim oldu. Diğer kadroları reddetmeler var. Oğlumla ilgili sıhhat meseleleri var. vakit içindema hayli yanlışsız oldu. Oğlumun güzelleşmesiyle birlikte buradaki teknik yöneticilik mesleğim başladı. vakit içindema olarak benim için yanlışsız bir vakit içindemaydı. Benim beklentimden çok oğlumun beklentisi vardı. Onun da en büyük aşkı Galatasaray. Oğlumun keyifli olması benim iki kat motivasyonumu arttırıyor. Transfer devrinde bile oyuncu izliyor, oyuncu öneriyor. Yaptığımız transferlerde onun da hissesi var. Oyuncu değişikliklerinde beni eleştirdiği de oluyor. Eleştiriyi de kabul etmek gerekiyor. Futbol bu biçimde hoş. kimi vakit hiç beklemediğiniz yerden hakikat tespitler gelebiliyor. Bu işi seçiyorsanız eleştirilmeyi de kabul edeceksiniz. Oğlum bizim için bir uğur. Gelmediği iki maçı kaybettik. Aile ortamı oluşturmak epeyce değerli. Daima birlikte ailelerimiz takıldığı yemek tertipleri yapıyoruz. Ailelerimiz bizim için kıymetli. Onların yanımızda olması, bilhassa benim için oğlumun yanımda olması iki kat daha kıymetli.”

GALATASARAY GRUBUNUN TEK MAKSADI ŞAMPİYONLUK OLUR

“Şampiyonlar Ligi müziği epeyce etkileyici. Hem futbolcu olarak, hem teknik adam olarak onu duyduğunuzda motive olursunuz. Galatasaray ekibinin tek gayesi şampiyonluk olur. Bizim de tek amacımız şampiyonluk. Güçlü bir fikstürü geçtik aslında. 14 haftalık güçlü fikstürü gerçek bir biçimde geçtiğimizi düşünüyorum. Yeni oluşan bir ekibiz. Biraz zorlukları oldu, alışma süreci oldu. Çok fazla yabancı oyuncu alıyorsunuz evvel ülkeye adapte oluyorlar. Bir alışma süreci var ülkeye ve ülke futboluna. Biz o süreci tamamladığımızı düşünüyorum. Bu orta olmasaydı yakaladığımız o ritim bizi daha da düzgün bir biçimde götürebilirdi. Tek maksadımız şampiyonluk, şampiyon olacak takımımız var. Bence hepsinden kıymetlisi sinerjimiz var. Sokakta, statta, kulübün içerisinde… Taraftarımıza baktığımızda ortalama seyirci sayısı olarak her insanın üstündeyiz. Sevgi ortamı var, kadroya takviye var. Oyun var, inanç var. Bunun sonu da şampiyonluk olacak diye düşünüyorum.”

İkinci Lider Metin Öztürk, Teknik Yöneticimiz Okan Buruk’a ikram takdim ederken, Aralık ayında doğan kulüp çalışanları için doğum günü pastası kesildi.

Söyleşi, toplu fotoğraf çekimi ile bitmiş oldu.