Hatay’da yaz kurslarının kapanışı şölene dönüştü

Hasan

Member
HATAY (İGFA) – Hatay Büyükşehir Belediyesi Yaz Kursları Kapanış Merasimi, Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Almanya’nın ulusal güreşçisi Frank Stäbler, birfazlaca veli ve kursiyerlerin ağır iştirakiyle gerçekleşti.

Çocukları makus alışkanlıklardan uzaklaştıracak olan şeyin spor olduğunu söyleyen Lider Savaş, 6 bine yakın çocuğumuz burada spor yaptığına dikkati çekerek, “Bizim maksadımız çocuklarımızı yazın sıcağında gölgede spor yaptırmak. Biliyorsunuz spor makus alışkanlıkları öldürür. Çocuklarımız berbat alışkanlıklara meyletmez, spor yapar, fiziken de zinde olur. Fiziken zinde olan çocuk eğitimde başarılı olur. Yani bize hem spor yapabilen fiziken kuvvetli birebir vakitte zihni kuvvetli çocuklar lazım. Bu niçinle çocuklarımız kışın inşallah daha huzurlu, daha sağlıklı, daha zinde bir biçimde okullarında derslerine başlayacaklar. Hepsine muvaffakiyetler diliyorum ailelerimize de teşekkür ediyorum, çocuklarını bu hoş kurslardan geri bırakmadıkları için” diye konuştu.

12 kolda 6 bin 96 kursiyer çocuğun eğitim aldığı komplekste yüzmeden basketbola, okçuluktan masa tenisine kadar yaz tatilinin tadını spor yaparak çıkaran çocuklar ve gençler, alanında başarılı uzman antrenörler eşliğinde aldıkları eğitimleri muvaffakiyetle tamamlamanın memnunluğunu yaşadı.

STÄBLER, ABA GÜREŞLERİ FEDERASYONU AVRUPA TEMSİLCİSİ OLDU

Başkan Savaş’ın, jübilesine gurur konuğu olarak katıldığı, üç sefer dünya şampiyonluğu olan güreşçi Alman Frank Staebler, HBB Spor Kompleksinden çok etkilendiğini ve bu kadar çocuğun bir ortada spor yapabileceği bir yerin Almanya’da bile olmadığını söylemiş oldu.

Staebler çocuklara seslenerek, “Eğer insanın hayalleri var ise bu hayalleri korumak ve yaşatmak için her şeyini vermesi lazım. Hepinize muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Bu ortada Guinness Rekorlar Kitabına giren Almanya’nın ulusal güreşçisi Stäbler, Aba Güreşleri Federasyonu Avrupa Temsilcisi oldu.

Stäbler ulusal sporumuz Aba Güreşi’ni Avrupa’da ve tüm dünyada tanıtacak çalışmalar yapacak.