Grup 2024 Deichbrand Festivali'nde kutlanacak

Leila

Global Mod
Global Mod
Kuzey ormanı. “Don’t Spring” ve “Through the Monsoon”: Tokio Hotel, konserlerinde gençlik yıllarından kalma klasiklerinden vazgeçemez ve vazgeçmeyecektir. Bu yılki Deichbrand Festivali'ndeki performansları sırasında on binlerce hayranını heyecanlandırdılar ve hayranların neredeyse 20 yıllık şarkılarla zıplamasını, dans etmesini ve çığlık atmasını sağladılar.

Daha fazlasını okuyun Reklamcılık

Janika, Madlin, Ann-Christin ve Sina gençliklerinden beri Tokio Hotel'in hayranlarıdır. Üçü daha 13 yaşındayken grubun konserlerinden birine birlikte gittiler. Yıllar sonra, grubun bir performansı için Deichbrand Festivali'nde tekrar bir araya geldiler.

Hayat ve biz

Sağlık, esenlik ve tüm aile için rehber – her ayın ikinci perşembesi.

Dört hayran, o zamandan beri grup üyelerinin değişmediğini düşünüyor. Sina, konserden kısa bir süre önce “Her zaman oldukları gibiydiler: otantik, ancak şimdi bunu daha da fazla yaşayabileceklerini hissediyorlar” dedi. Arkadaşı Janika, “Sahnenin önünde, grup üyelerinin baktığınız zaman arkadaş gibi hissettirdiğini” söylüyor.

Gizli favorisi kim? Ann-Christin, “Hepsini seviyorum, bir birim gibiler,” dedi. “Bir aile gibiler. Herkes kendisi olabilir ve bunu yansıtırlar,” diye ekledi Sina.

Yarıda kalan performans hakkında hayranlar: “Çok acı çektik”

Geçtiğimiz yıl, dört hayranın söylediğine göre, özellikle Tokio Hotel için gelmişlerdi. Ne yazık ki, performans sadece birkaç dakika sonra durdurulmak zorunda kaldı. Organizatörün o zaman duyurduğu gibi, “teknik sorunlar” nedeniyle. Ancak dört arkadaş üzülmedi.

“Onlar için çok üzüldük, özellikle onlar için geldik,” dedi Ann-Christin. “Hepimiz grup için çok üzgündük,” diye katıldı Madlin. Son derece kısa olan performans bile grup için çok şey ifade ediyordu: “Atmosfer muhteşemdi, sanki zamanda geriye gitmiş gibi hissediyordunuz,” dedi Janika kısa performans hakkında.

Janika Oeltjendiers (soldan sağa), Madlin Sander, Ann-Christin Hilmer ve Sina Hillmer, Tokio Hotel'in performansını sabırsızlıkla bekliyor.

Janika Oeltjendiers (soldan sağa), Madlin Sander, Ann-Christin Hilmer ve Sina Hillmer, Tokio Hotel'in performansını sabırsızlıkla bekliyor.

Kaynak: Curdt Blumenthal

Arkadaş grubu için grubun bu yılki performansı Deichbrand Festivali'ne gitmek istemelerinin nedenlerinden biriydi. Özellikle geçmişten şarkılara büyük bir ilgi duyuyorlar.

Tokio Hotel, başarısız performanslarının hemen ardından bu yıl tekrar deneyeceklerini duyurdu. Bu, organizatörler için büyük bir şanstı: “Grup üyeleri şu anda en çok aranan ünlüler arasında ve Kuzey Denizi kıyısına kesinlikle biraz Hollywood hissi getirecekler,” dedi bir festival sözcüsü bu yılki performanstan önce.

Podcast ve dokümantasyon yoluyla artan popülerlik

Netflix belgesel dizisi “Kaulitz & Kaulitz” ve podcast “Kaulitz Hills” ile özellikle Kaulitz kardeşler her zamankinden daha ulaşılabilir. Hayranlar ikisinin de harika olduğunu düşünüyor. Neden mi? Dört kadın, esas olarak otantik oldukları için diyor.

Perşembe günü Deichbrand Festivali'nin konser alanı tıklım tıklım doluydu. (Arşiv fotoğrafı)

Perşembe günü Deichbrand Festivali'nin konser alanı tıklım tıklım doluydu. (Arşiv fotoğrafı)

Krizdeki festivaller? Deichbrand ziyaretçileri için nasıl mücadele ediyor?

Kuzey Denizi'ndeki müzik festivali artan maliyetlerle boğuşuyor, ancak aynı zamanda bilet fiyatlarını düşük tutmak istiyor. Organizatörler herkesin hoşlanmayacağı konseptlerle yanıt veriyor – ve sıcak ve yoğun yağmur için bir planları var.

“Mutluyduk çünkü tam da o zamanlar görmek isteyeceğimiz türden bir içerikti,” dedi Ann-Christin. Belgeseldeki bazı hikayeler de insanların canını sıktı. “Örneğin, Bill'in eşcinsel olduğunu bu kadar uzun süre gizli tutması beni şok etti,” dedi Janika.

“Eskiden çok uzaktaydı, şimdi oturma odamda”

İki ziyaretçi Maren ve Laurenz de konser başlamadan birkaç dakika önce sahnenin önüne gelmiş, mümkün olduğunca ön tarafa yakın olmak için. Ancak Maren, ilk kuruldukları dönemde grubun hayranı değildi. “Grubun etrafındaki ana akım benim için fazlaydı, ama şimdi grup çok elle tutulur hale geldi,” diyor.

Maren Brüggemann ve Laurenz Vering, bir belgesel nedeniyle Tokio Oteli ile özellikle ilgileniyorlar.

Maren Brüggemann ve Laurenz Vering, bir belgesel nedeniyle Tokio Oteli ile özellikle ilgileniyorlar.

Kaynak: Curdt Blumenthal

“Tokio Hotel eskiden Amerika'da çok uzaktaydı, şimdi oturma odamdalar.” Müzikal olarak, günümüzde şarkıların tüm yelpazesini seviyor. “Her şeyi dinlemeyi seviyorum: 'Durch den Monsun' her zaman orada olmalı ve ayrıca yeni albümden birkaç şarkı dinliyorum,” dedi.

Grubun eski eleştirmenleri bile

Laurenz aslında grubun büyük bir hayranı değildi. “Ama onları dizi sayesinde tanıdım ve Bill'i de seviyorum.”

Ziyaretçi Sarah da geçmişte grubu hiç sevmemişti: “Tamamen duygusallardı ve bu yüzden bana hitap etmiyorlardı.” Bugün grupta sevdiği şey: “Çok daha açık, bir şekilde daha ulaşılabilir oldular ve kendileri hakkında çok şey paylaşıyorlar.”