Gözünü kaybettiği söylenen Gönül Yazar’dan şaşırtan itiraf: “Geceleri yalnızlıktan ağlıyorum”

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
85 yaşındaki Türk sanat müziği müzikçisi ve sinema oyuncusu Gönül Muharrir’in sol gözünü kaybettiği argüman edilmişti. Muharrir, hem sıhhat durumu hakkında bilgi verdi birebir vakitte özel hayatı hakkında itirafta bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Muazzez abacı ile ilgili duyurduğu hastalık haberiyle olay olan magazin topluluğunda “Felaket Tellalı” lakabı ile ünlenen ses sanatkarı ve müellif Onur Akay, Seyhan Soylu ile Al Sana Haber isimli magazin programının stüdyo konuğu olmuştu.

gönül muharrir hastalığı ne

Akay, canlı yayında Taş Bebek lakaplı efsane sanatçı Gönül Yazar’ın sıhhat durumu hakkında korkutan açıklamalar yapmıştı. Meskende geçirdiği bir kaza niçiniyle bütün müdahalelere karşın sol gözünü kaybettiğini tez etmişti.

gönül muharrir

GÖNÜL YAZAR’DAN HABER VAR!

Yaşanılan bu olayın çabucak akabinde Muharrir’in sağ gözünde de bulanıklık başlamıştı. Lakin tezler palavra çıktı. Sıhhatinin çok âlâ olduğunu belirten Gönül Müellif, “Gözümle alakalı olarak altı ay evvel katarakt ameliyatı oldum. bir süre de tedavim devam etti. Görmeyle alakalı bir zahmetim yok ve sıhhatim yerinde” dedi.

Gönül Muharrir, meskende ayağı kayıp duvara çarptığı için gözünü kaybettiğine dair argümanlar üzerine açıklama yaptı:, “Çarptığım gözümün vakit içinde bulanık görmeye başladığını fark ettik. Ameliyat oldum, çıkışta ‘Artık Yeşilçam sinemalarındaki üzere görüyorum’ diye bağırdım. Diğer gözüme de operasyon yaptılar. Artık Çamlıca Camii’nin müezzinini bile görüyorum. bir daha doğmuş üzereyim.”

İTİRAFIYLA ŞAŞIRTTI

Sabah’a röportaj veren Gönül Muharrir, hayatı ve sıhhat durumu hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Yalnız yaşadığını belirten sanatçı, “Yapayalnızım. Geceleri yalnızlıktan ağlıyorum. Lakin hayat bu. Annem, babam ve ablam öldü. Kızım var fakat o da Bodrum’da yaşıyor. aslına bakarsanız kızım anneci bir çocuk da değil. Arkadaşlarına daha fazlaca düşkün, onlarla keyifli oluyor. Babamın ikinci evliliğinden iki tane erkek kardeşim var. Onlar ve çocukları benimle ilgileniyor. Sık sık görüşüyoruz.” dedi.

Geçirdiği kazayı da anlatan Müellif, “Kasım ayında yerdeki halının kayması kararı duvara çarptım. Duvarın sivri tarafına denk geldiğim için bir gün daha sonra gözlerim mosmor uyandım. hadiseden bir süre daha sonra da sol gözüm bulanık görmeye başladı. daha sonra da hiç görmemeye başladım. Resmen kör oldum. Özel bir hastaneye gittim. Operasyon geçirdim. Sol gözüme üç tane akıllı lens takıldı. Hekimimin tavsiyesi üzerine öbür gözüme de üç tane akıllı lens konuldu. Bir gün daha sonra gözümdeki bant açılınca sevinçten “Görüyorum” diye bağırdım. Artık eskisinden çok daha güzel görüyorum, şükürler olsun. Sıhhatim genel olarak fazlaca güzel. Fakat bir mesken kazası daha geçirdim. Doğum günümün sabahı banyoda düşüp kaburgamı da kırdım. Onu da atlattım şükür. Yalnız yaşamanın zorlukları bunlar.” sözlerini kullandı.