Galatasaray Lisesi 157. devir öğrencileri için 132. devir mezunları tarafınca oryantasyon düzenlendi

semaver

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Lisesi’nde gelenek haline gelen oryantasyon seyahatinde Galatasaray topluluğunun farklı kurumlarıyla bir arada kulübümüze ilişkin tesislerde gerçekleştirildi.

Lisemizin 132. devir mezunları tarafınca 157. periyot öğrencileri için organize edilen seyahat, Galatasaraylılar Derneği, Galatasaray Üniversitesi, Galatasaray Adası’nın akabinde Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu ile devam etti.

Galatasaray Müzesi’nde kulübümüzün başarına dair ayrıntılı bilgiler alan öğrenciler, Nef Stadyumu’nun tabanına de çıktı.

Öğrenciler ondan sonrasında Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek ve 2. Lider Metin Öztürk ile bir ortaya geldi. Lider Özbek, genç Galatasaraylılara hitaben:

“56 sene geri gittim. Okul yıllarımı hatırladım. Mektep bittiği vakit pek anlaşılmıyor lakin hayata başladığınız vakit bu ailenin büyüklüğünü, bu ailenin bizlere neler verdiğini, neler kattığını hayli düzgün bakılırsaceksiniz. Galatasaray büyük bir aile. Bu ailenin yerlerini, bu ailenin nelere sahip olduğunu hepsini gördüğünüzü düşünüyorum. Bize bugünkü Galatasaray’ı miras bırakanlara, emanet edenlere, herkese teşekkür ediyorum.”

Ziyaretin akabinde Lider Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Televizyonu’na da özel açıklamalarda bulundu.

Başkan Özbek, “Kardeşlerim onlar benim, küçük kardeşlerim. 157. devir olarak Galatasaray Lisesi’nde okuyorlar. Galatasaray ailesini tanımak için bir oryantasyon gezisi yaptılar. Mektepten başladılar, Üniversite, cemiyet, ada ve en son da buraya geldiler. Buradan müzemizi gezdiler. Onları tebrik ediyorum.” tabirlerini kullandı.