Galatasaray Eğitim Vakfı tarafınca 1947, 1972 ve 1997 periyot mezunlarının madalya – berat merasimi gerçekleştirildi

semaver

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Eğitim Vakfı’nın düzenlediği, Galatasaray Lisesi’nin 1997 periyodunun 25’inci, 1972 periyodunun 50’inci ve 1947 devrinin 75. yıl mezunlarının madalya ve berat merasimi, Galatasaray Lisesi’nde yapıldı.

Törene Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, İkinci Lider Metin Öztürk, Lider Yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu, İdare Heyeti Üyeleri, Divan Konseyi Lideri Aykutalp Derkan, Galatasaray Eğitim Vakfı Lideri İnan Kıraç, Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Murat Develioğlu, Galatasaray Lisesi Ders Nazırı Luc Talmon Laroderie, Galatasaray İlkokulu Müdürü Ferda Önengüt Yapar, Galatasaraylılar Derneği Lideri Fidel Berber, Galatasaray Topluluğu İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri İskender Çayla, Taç Spor Lideri Polat Bengiserp ve Galatasaray Lisesi mezunları katıldı.

Tevfik Fikret Salonu’nda, Atatürk, silah arkadaşları ve vefat eden Galatasaraylılar için hürmet duruşu ile başlayan programda Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Murat Develioğlu, Galatasaraylılar Derneği Lideri Fidel Berber, Galatasaray Eğitim Vakfı Lideri İnan Kıraç birer konuşma yaptı. Konuşmaların akabinde 75. yıl mezunlarına Berat ve Madalyaları İnan Kıraç tarafınca takdim edildi.

1972 devri 50. yıl mezunları adına Nejat Özcan da bir konuşma yaptı.

Eski liderlerimizden merhum Özhan Canaydın ismine verilen Özhan Canaydın Spor Mükafatları de merasimde takdim edildi.

Diğer Spor Kulüpleri En Başarılı Amatör Atleti kısmında Enka Spor Kulübü sportmeni, Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası 1500 metre hür tarzda altın madalya alan ulusal yüzücü Merve Tuncel, FIBA 20 yaş altı Kızlar Avrupa Şampiyonası’ndan ay yıldızlı grubumuzun B liginden A ligine yükselmesinde rop oynayan Galatasaray Çağdaş Faktoring Bayan Basketbol Grubumuzun oyuncusu Sude Yılmaz “Galatasaray Spor Kulübü En Başarılı Amatör Sporcusu”, “Galatasaray Lisesi En Başarılı Amatör Sporcusu” kolunda “Liselerarası Golf Turnuvası’nda 2. olan hazırlık sınıfı öğrencisi Tunç Aslan, “Galatasaray Lisesi En Başarılı Amatör Sporcusu” kolunda “Türkiye Eskrim Federasyonu Bölgesel Açık Eskrim Turnuvası” U10 Kız Kız Kılıç Şampiyonu birincisi 4. sınıf öğrencisi Mihriban Aksu mükafata layık görüldü. Mükafatların takdimini Lider Dursun Aydın Özbek, kulübümüz idaresinde daha evvel bakılırsav yapmış, hem de eski liderlerimizden Özhan Canaydın’ın oğlu olan Murat Canaydın gerçekleştirdi.

1997 devri 25. yıl mezunları ismine İtina Ülgen ve Dirim Şener de kürsüye gelerek birer konuşma yaptılar.

50. ve 25. yıl mezunlarına Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Murat Develioğlu, beratlarını takdim etti.

Galatasaray Eğitim Vakfı Lideri İnan Kıraç ile Lider Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Eğitim Vakfı Lideri İnan Kıraç, “Çok hoş bir davet. yıllar daha sonra birlikte oluyorlar. ötürüsıyla bunların devamı onların yeniden eski anılarını canlandırıyor, bizlerin de canlandırıyor. Memnun, huzurlu ve hoş bir gün oldu.” sözlerini kullandı.

Başkan Dursun Aydın Özbek ise “Galatasaray’dan mezuniyetlerinin 25., 50. ve 75. yılını kutlayan kardeşlerim ve ağabeylerimin merasimine katıldım. Galatasaray Eğitim Vakfı’nın düzenlediği bu tertip hakikaten Galatasaray için fazlaca değerli. Galatasaray’ın çimentosu niteliğinde. İnsanların bir ortaya gelmesi, yıllar daha sonra birbirini görmesi epey hoş. Emeği geçen herkese fazlaca teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Galatasaray Eğitim Vakfı’nın, sevgili İnan abinin buradaki katkısı fazlaca büyük. İnşallah önümüzdeki 25., 50. ve 75. yıllarını da bir daha daima birlikte kutlama bahtımız olur.” halinde konuştu.

Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen tertip klasik pilav ikramıyla son buldu.