Galatasaray Dergisi’nin 219. sayısı fiyatsız yayında!

semaver

Global Mod
Global Mod
20 yıl evvel yayın hayatına başlayan Galatasaray Mecmuası, 2022’ye orijinal bir içerik, yeni bir editöryal yaklaşım ve yepisyeni bir tasarım ile girdi.

Galatasaraylıların fazlaca uzun vakittir hasretini duyduğu kaliteli içeriğiyle ve dizaynıyla dijital yayına başlayan Galatasaray Dergisi’nin 219. sayısı, tüm Galatasaraylıların okuması için fiyatsız yayında!

Galatasaray Dergisi’nin kurucusu ve eski Genel Yayın Direktörü Mehmet Şenol’un takımıyla bir arada hazırladığı bu yeni sayı, fazlaca varlıklı içeriği ve dizaynıyla Galatasaray’ın büyüklüğünü, çeşitliliğini, derinliğini, kapsayıcılığını ve entelektüel kapasitesini sergiliyor. Futbol haricinde da Galatasaray topluluğunun isimlerini konuk eden yeni mecmua, sosyolojiden sanata, ideolojiden tiyatroya, ergenlerden duayenlere, bayanlardan tarihe, kitaplardan branşlara, söyleşilerden anekdotlara, ay boyunca okunabilecek dopdolu içeriğiyle Galatasaray’ın Gelenekten Geleceğe sonsuz sürekliliğini temsil etmeye devam ediyor.

Galatasaray Mecmuası’nı fiyatsız olarak okumak için

Galatasaray Dergisi’nin bu sayısında neler var?

BAFETIMBI GOMIS

Orta transfer periyodunda Galatasaray formasına tekrar kavuşan Bafetimbi Gomis’den transferinden beklentilerine, hayatına dair her şey…

ALPASLAN DİKMEN’İN KAYIP KİTABI

Merhum Alpaslan Dikmen’in yazmaya başladığı fakat bitiremediği maç anıları yapıtından “Çarli”li 1985 Zonguldak dönemi hikayesi…

GİZEM GÜREŞEN

Bayan voleybol kadromuzun başarılı kaptanı Gizem Güreşen ile keyifli bir söyleşi.

TEVFİK FİKRET’İN FOTOĞRAFLARI

Ressam Tevfik Fikret’in fotoğraflarına Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun gözüyle bakıyoruz.

ADIM ADIM: ITIR ERHARD

Ülkemizin en başarılı sivil toplum teşebbüslerinden olan, “koşarak bağış” fikriyle bugüne kadar büyük hizmetlerde bulunan Adım Adım teşebbüsünün öncülerinden akademisyen Itır Erhard ile spora, bayana ve toplumun sporla bağını üzerine keyifli bir söyleşi

FUTBOL VE BEN

Behzat Taş’ın çizgileriyle Galatasarayımızın yakın tarihine keyifli bir bakış.

FUTBOLUN ETİMOLOJİSİ

Futbola ait her gün kullandığımız sözlerin kökenleri ve değişen manaları.

FUTBOL KAHVELERİ

Futbolun başlangıç devrine ait her anlatıda kahveler yer alır. Bir futbol yeri olarak kahvelerin bilinmeyen tarihi dizisinin ikinci kısmı; Hasnun Galip Binası’nın Hikayesi…

BİR “7-0” TARİH ARAŞTIRMASI

Ezeli rekabet tarihinin en farklı skoru olan 7-0’lık Galatasaray – Fenerbahçe maçının kupürlerine birinci sefer gün güzüne çıkaran Mehmet Şanlı, araştırmasını Dergimize anlatıyor.

FİKRİ GÜNDOĞDU

Tekerlekli Basketbol ekibimizin başarılı oyuncusu Fikri Gündoğdu ile her şeye dair.

CANAN ATEŞ

Türkiye’nin birinci maraton bayan yüzücüsü, Galatasaray arması için yüzen Canan Ateş’i 8 Mart Dünya İşçi Bayanlar günü vesilesiyle yad ediyoruz.

ECEM HOŞ

Yelkende muvaffakiyetten muvaffakiyete koşan yelkencimiz Ecem Hoş ile söyleşi.

KERİMCAN AKDUMAN

Seyyah Kerimcan Akduman ile dünya çeşidi ve Galatasaray öyküleri.

FUTBOL ve HAYAT

Bugünden, geçmişten, gündemden ömrün her alanına dokunan Galatasaray öyküleri.

YAKIN PLAN

Fotoğrafçılarımızdan geçen ayın kıssasını anlatan fotoğraflar.

GSSTORE

Bayan voleybol grubu oyucularımızın üzerinde GSStore‘un yenilenen dizaynlarıyla birbirinden cazip eserleri…

SELÜLOZ KOKAN KİTAPLAR

Mart ayında raflarda yerini alan spor ve edebiyat kitaplarından küçük bir seçki.