Francesco Farioli: Çok kuvvetli bir maçtı (Alanyaspor – Kayserispor)

Hasan

Member
Spor Toto Üstün Lig’in 16’ncı haftasında Alanyaspor, alanında Kayserispor’u konuk etti. Alanyaspor rakibini 3-1’lik skorla mağlup etti. Müsabakanın akabinde Alanyaspor Teknik Yöneticisi Francesco Farioli basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Alanyaspor Teknik Yöneticisi Francesco Farioli ise şöyleki dedi Ben maça âlâ başladığımızı düşünüyorum. Gerek bizim tarafımızdan gerekse rakip tarafınca birinci 25 dakika alanda inanılmaz bir ritim vardı. Karşımızda tabi ki yeterli organize olan bir rakip vardı. Konyaspor maçında göstermiş olduğumuz o uğraş ve özverinin akabinde bu kadar güç bir maça çıkmak kolay olmadı. Rakibimiz 4-5 defa dizilim değiştirdi. Bizde buna değişiklikler ile karşılık verdik. Oyuncularımız bu değişikliklere net bir biçimde adapte oldu. Golü bulduk akabinde ikinci golü bulduk. Tabi golü bulduktan daha sonra metresel manada saha ortasındaki dizilimimizde biraz geriledik. Rakibimizde tepki göstererek birinci yarının sonlarında bizi kendi alanımıza hapsetti diyebiliriz. Tabi epeyce kuvvetli bir maçtı. Yüksek tempoda oynandı. Beni sevindiren taraflar var. Bilhassa oyuncularımızın alanda oyunda kalma isteği oyunu yönetme isteği bugün beni memnun etti. Oyuncularımız bugün saha içerisinde kalpten oynadılar.

ÇAĞDAŞ HOCAM FARKLI BİR KONUMA TAKILMIŞTIR

Bir gazetecinin hakemin performansı ile alakalı soru yöneltmesi üzerine Farioli, Konyaspor maçının akabinde hakemle alakalı konuşmamıştım. Bugünde konuşmayacağım. Sahanın kenarından gördüğüm hakemlerin kararları doğrultusunda genel manada objektif bakarsak âlâ bir performans sergilediğini düşünüyorum. Çağdaş hocam farklı bir duruma takılmıştır, kendi bakış açılarıyla bir yorum yapmıştır. Ona da şüphesiz hürmetim var. Bizim açımızdan genel manada hakem performansı düzgündü. Konyaspor maçında uzatma müddetinden dem vurmuştum. Bugünde 9 dakikalık bir uzatma vardı. Bugün için adil bir uzatma olduğunu düşünüyorum. Zira VAR birkaç kez devreye girdi. Bugün adildi. Geçtiğimiz maçta biraz uzundu. Bugünde genel manada hakemin performansı bence yeterliydi halinde konuştu.