Eski uyuşturucu baronu ABD hapishanesinde “ayrımcılığa uğradığını” düşünüyor

Leila

Global Mod
Global Mod
ABD hapishanelerinde “ayrımcılığa maruz kalıyor”

Meksika'nın eski uyuşturucu baronu “El Chapo” hapishane koşullarından şikayetçi

2014 yılında Meksikalı denizcilerin transferi sırasında “El Chapo”.

Kaynak: Eduardo Verdugo/dpa

Karteli binlerce kişinin ölümüne yol açan bölge savaşlarına karışan Meksika'nın bir zamanların en güçlü uyuşturucu baronu, ABD hapishanelerinde ayrımcılığa uğradığını hissediyor. Eşinin onu ziyaret etmesine, kızlarıyla telefon görüşmesine aylardır izin verilmiyor.

Meksika şehri. Bir zamanlar Meksika'nın en güçlü uyuşturucu baronu olan Joaquín “El Chapo” Guzmán, hapishane koşullarından şikayetçidir. Büyük çaplı uyuşturucu kaçakçılığı suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Guzmán, Mart ayının sonunda ABD bölge mahkemesine yazdığı bir mektupta, artık hale geldiği gibi ikiz kızlarıyla aylardır telefonda konuşmasına izin verilmediğini yazdı. bilinen. Florence, Colorado'da maksimum güvenlikli bir hapishanede bulunan Guzmán, Mayıs 2023'te “tesisin kızlarımla görüşme yapmama izin vermediğini” söyledi.

Daha sonra okuyun Reklamcılık

“Kızlarımla telefonda konuşmama ne zaman izin vereceklerini sordum ve buradaki personel bana aramaları izleyen FBI ajanının yanıt vermediğini söyledi. Bana söylenenler bu kadar.” “Bana karşı benzeri görülmemiş bir ayrımcılık”tan bahsetti.

Aile babası ve acımasız uyuşturucu baronu

Guzmán ayrıca sorumlu yargıçtan eşi Emma Coronel'in ziyaretine izin vermesini istedi. Ayrıca 2021'de uyuşturucu kaçakçılığı suçunu da kabul etti, ancak daha sonra serbest bırakıldı. Eski çete patronu, “Sizden onun beni ziyaret etmesine ve kızlarımı bana getirmesine izin vermenizi rica ediyorum” diye yazdı.

Guzmán bir zamanlar binlerce kurbanın olduğu kanlı bölge savaşlarına karışan Sinaloa karteline liderlik ediyordu. Amerika Birleşik Devletleri'nde hapsedilmeden önce Meksika hapishanelerinden iki kez kaçtı; bir kez hücresinden kazılan bir mil uzunluğundaki tünelden geçti.

Haberler/AP