Emine Erdoğan’dan millet bahçesine birinci fidan dikimini gerçekleştirdi!

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan evvelki gün düzenlenen İstanbul’un Fethi kutlamalarında Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi için dikilen birinci fidana toprak attı.

Evvelki gün Atatürk Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 29 Mayıs İstanbul’un Fethi kutlamaları gerçekleşti. Binlerce kişinin akın ettiği programda Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin birinci fidan dikimi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katkılarıyla gerçekleştirildi. Erdoğan, kendi Twitter hesabından dün gerçekleşen programa dair paylaşımda bulundu.

Emine Erdoğan

“TARİHİ ZAFERİN KUTLU ARMAĞANI İSTANBUL”

Dikilen birinci fidana toprak atan Emine Erdoğan, “Tarihi zaferin kutlu armağanı İstanbul, taşıyla, toprağıyla yegâne hazinemiz. Fatih Sultan Mehmet Han’ın kadim mirasına yakışır bir eser, bugün İstanbullularla buluştu. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi kentimize iyi, filizlenen her tohum, asırlık olsun.”

Emine Erdoğan ve Recep Tayyip Erdoğan

Öte yandan Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda yapılacak olan Millet Bahçesi için dünyanın en büyük beşinci kent parkı olacağını belirterek, “Daha yeşil bir Türkiye uğruna atılan her adım fazlaca bedelli. Emeği geçenleri tebrik ediyor, fethin yıl dönümünde Fatih Sultan Mehmet Han’ı rahmetle anıyorum.” dedi.

Emine Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan çocuklarla bir ortada

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan

İstanbulun Fethi kutlamalarına yüzbinlerce kişi akın etti