Dünyada ilk icat edilen şey nedir ?

semaver

Global Mod
Global Mod
Dunyada Ilk Icat Edilen Sey:

Insanlk tarihindeki en eski buluntular, insanoglunun dunyada ilk icat etmis oldugu seyi belirlemeye calsmamza yardmc olur. Insanlar, ne zaman bu ilk icat yaptklarn cogu zaman tespit edemeyebilirler, ancak arkeolojik bulgular, bizi insanlgn dunyada ilk icat etmesi muhtemel olan sey hakknda biraz fikir verir.

En Eski Biyolojik Bulgular:

En eski biyolojik bulgular, insanoglunu, dunyada ilk icat ettikleri seylerin uretiminde buyuk olcude zaman harcadklarna isaret eder. Bu arkeolojik bulgular, insanlarn en eski caglardan beri el becerilerini kullanarak, cesitli araclar ve tacir esyas uretmek icin zaman harcadklarn ortaya koyar. En eski biyolojik bulgulardan biri, Orta Doguda bulunan kaba tas tasyclar ve bunlarn uzerindeki kabartmalar olarak kabul edilir. Bu buluntu, insanlarn dunyada ilk icat ettikleri seyin, tas aletlerin uretimini gostermektedir.

En Eski Icecek Icatlar:

Insanoglu, dunyada ilk icat edilen seyler arasnda en eski icecekleri de saymaktadr. Bircok ulkede, meyve sular, corekotu, corbacklar ve cay uretiminin cok eski tarihlere dayandgn biliyoruz. Ozellikle Orta Dogu ve Asya'da, corekotu uretimi ile ilgili arkeolojik bulgular, insanlarn bu tur icecekleri uretmek icin kullandklar ilk araclarn uretimine isaret eder. En eski arkeolojik bulgulardan biri, Msr'da bulunan bir corekotu icecek kabdr.

En Eski Tuketim Mallar:

Insanoglu, dunyada ilk icat edilen seyler arasnda tuketim mallarn da saymaktadr. Yuzyllar boyunca, insanlar, uretimlerinin tuketimini artrmak icin el becerilerini kullanarak cesitli el isi urunlerini yapmslardr. Arkeolojik bulgular, insanlarn en eski caglardan beri kullandklar cesitli tuketim mallarn uretmek icin zaman harcadklarn ortaya koyar. En eski arkeolojik bulgulardan biri, Kbrs'ta bulunan antik bir canak comlektir.