Divan Konseyi yeni üyelerimiz beratlarını aldı

semaver

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Spor Kulübü Divan Şurası Yeni Üye Berat Merasimi, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleşti.

Törene, Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, İkinci Lider Metin Öztürk, Lider Yardımcıları Niyazi Yelkencioğlu ile Cemal Özgörkey, İdare Konseyi üyeleri, Divan Konseyi Lideri Aykutalp Derkan, eski Divan Heyeti Liderlerinden İrfan Aktar ve Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. E. Ertuğrul Karsak, Galatasaraylılar Derneği Lideri Fidel Berber, Galatasaray Spor Kulübü Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı Lideri Oral Yılmaz, 1905 GSYİAD Lideri İbrahim Hatipoğlu ve Divan Konseyi üyeleri katıldı.

Ardından Lider Dursun Aydın Özbek, Divan üyelerine seslenerek, birlik ve birliktelik bildirisi verdi.

Başkan Özbek, “Sayın Divan Lideri, pahalı Divan Heyeti üyeleri, bedelli Liderler, Galatasaray Üniversitesi’nin kıymetli rektörü, bedelli Galatasaraylılar, basın mensupları hepinize hürmetlerimi sunuyorum. Bugün hoş bir gün, Galatasaray Spor Kulübü üyeliğinde 25 yılını dolduran pahalı üyelerimize Divan heyetine katılmaları için Divan beratını takdim edeceğiz. Divan, tahminen üzerinde fazlaca daha fazla durulması gereken bir kurum Galatasaray için. Galatasaray’ın en yüksek istişare organı. Galatasaray’ın her konusu Divan’a gelir. Orada tartışılır, ortak akıl çerçevesinde icraatın başında olan İdare Konseyi bundan faydalanır. Bugün ortamıza katılacak olan Divan Konseyi üyeleri, bu yapının ortasında hepimizin ihmal etmemesi gereken bir vazifesi var. 1930’larda Divan Kurulu’nu kurmak bir ihtiyaç olmuş, ağabeylerimiz bunu gerek görmüşler. Düzgün ki de kurmuşlar. bu biçimde biz Divan üyelerinin de nazaranvi yerine getirme zorunluluğumuz var. Bilhassa yeni üye olacak Divan üyesi kardeşlerime Divan toplantılarına katılmayı hiç ihmal etmeyin. Divan ne kadar geniş olursa Divan ne kadar ortak akıla hizmet eden hazirun çoğalırsa Divan da o kadar güçlü, idareler de o kadar güçlü olur. Bugün üzerinde durmamız gereken, hepimizin hizmet etmesi gereken konulardan bir tanesi de Galatasaray topluluğu için sevgiyi ve barışı hiç ihmal etmememiz lazım. Bu gayretinizi Galatasaray’dan esirgemeyin. Galatasaray’ın geleceği, Galatasaray’ı başarılı yüzsenelera gitmesi bu sayede olacaktır. Yeni üyeleri şimdiden tebrik ediyor, Galatasaray’a üstün hizmetler vereceklerinden eminim. Hepinize hürmetlerimi sunuyorum.” tabirlerini kullandı.

İlk beratı Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. E. Ertuğrul Karsak aldı. Karsak’a beratını Lider Dursun Aydın Özbek takdim etti.

Kulüp üyeliğinde 25 yılını doldurarak Divan Şurası üyeliğine hak kazanmış 195 üyeye beratlarının verilmesiyle merasim bitmiş oldu.