Cocostar Pasta

Felaket

New member
Cocostar Pasta Tanımı İçin Materyaller

Keki için;

• 2 adet yumurta
  • 1 çay bardağı şeker
  • 1 çay bardağı süt
  • 1 su bardağı un
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
Keki ıslatmak için;

• 1 su bardağı süt
Üzeri için

• 2 kutu kremşanti
  • 2 su bardağı süt
  • 3.5 su bardağı hindistan cevizi
Çikolata sosu için

• 3,5 su bardağı süt
  • 6 yemek kaşığı şeker
  • 3.5 yemek kaşığı kakao
  • 3.5 yemek kaşığı nişasta
Süslemek için;

• Beyaz çikolata
  • Nero bisküvi
  • Hindistan cevizi topları
  • Çilek
  • Kivi
Cocostar Pasta Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Öncelikle şeker ile yumurtayı mikserle köpürsene kadar çırpıyoruz. sonrasındasında süt, kakao, vanilya, un, kabartma tozu sırasıyla ekleyip karıştırıyoruz. Kelepçeli kalıba yağlı kağıt serip, kekimizi kaba dağıtıyoruz.
  2. 180 derece fırında 25 dakika pişiriyoruz. Kek pişerken 2 paket kremşantiyi çırpıyoruz hindistan cevizini ekleyip düzgünce karıştırıyoruz.
  3. sonrasındasında çikolata sosunu hazırlıyoruz süt, kakao, şeker, nişasta tencereye ekliyoruz kaynanana kadar karıştırıyoruz, soğumaya bırakıyoruz keki fırında.
  4. Çıkardıktan daha sonra birinci sıcaklığı geçtikten daha sonra kelepçeli kalıptan çıkartıp alt tabanından ayırıyoruz servis tabağına kelepçeyi alt tabanı olmadan yerleştiriyoruz.
  5. Keki yerleştirip sütle ıslatıyoruz kek soğuduktan daha sonra kremşanti eşit biçimde dağıtıyoruz en sona soğuyan çikolata sosunu eşit biçimde dağıtıp streçleyip dolaba kaldırıyoruz ben geceden yaptım dolapta dinlendirdin siz bir kaç saat dinlendirin.
  6. Dolaptan çıkardıktan daha sonra kelepçeyi çıkartıp, süslemeyi yapıyoruz. Üstüne beyaz çikolata sosu gezidiriyoruz kenarlarını antep fıstığı ile süslüyoruz.
  7. Pastanın yanlarına nero büskivi ile yapıştırdım üstüne çilek bisküvi ve hindistan topları çilek kivi ile süsledim ……. Afiyet olsun ????????.
Cocostar Pasta Tanımı Fotoğraflı Yapılışı