Carnero, Duero’da daha fazla düzenleme kapasitesi ve Castilla y León’da sulamada artış talep ediyor

GuzzeL

Member
Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanı, ‘popüler’ Jesús Julio Carnero, bu Salı günü Castilla y León’daki Duero havzasının daha fazla düzenleme kapasitesi gerektirdiğini değerlendirdi ve Hükümete, Topluluğun hektar sulama açığı olduğunu hatırlattı. bu iki konuyu değiştirmeye çalışmasını talep ettiği ulusal sete.


«Hidrolojik Plan, Demografik Zorluk ve Ekolojik Geçiş Bakanlığı tarafından hazırlanmıştır, bu plan demografik açıdan çok az zorluk ve çok fazla ekolojik kararlılık içermektedir ve bu nedenle, Duero havzasında bir düzenleme açığı olduğu ve sulanan suyun yalnızca yüzde on ikisine sahip olduğumuz için iddialarda bulunduk. alan, bu yüzden büyümek için yerimiz var” diye açıkladı.


DengeDanışman, Soria’da düzenlenen ve Kurul başkanı Alfonso Fernández Mañueco tarafından kapatılan PP’nin Kimlik ve Bölgesel Uyum konulu I Toplantısında yönettiği iki portföyde yasama organı dengesini sağladı.

Yönettiği portföy için en önemli şeyin gençleri birincil sektöre dahil etmek olduğunu kabul eden Carnero, 2023 yılına kadar 300 milyon avro hibe edilen ‘Genç Tarım ve Hayvancılık Planı’ sayesinde bu 30 ayda 2.039’un bunu yaptığını açıkladı. Bu programa kadınların tarım ve gıda sektörüne dahil edilmesi için 50 milyonluk bir Stratejik Plan eklendi.


KAPAlfonso Fernández Mañueco Hükümeti’nin iradesinin sayısını artırmak için çalışmak olduğunun altını çizerek, “Yasama organımızın taahhüdü, 30.000 sulanan hektarı modernize etmek veya dönüştürmekti ve şu anda neredeyse 29.000’e ulaşmayı başardığı için yerine getirildi.” hektar sulama

OTP ile ilgili olarak danışman, bölgesel hükümetin Castilla y León’daki çiftçiler ve çiftçiler için en iyi politikayı elde etmek için müzakereye devam ettiğine dair güvence verdi. «Başkan, müzakerelerin nasıl gittiğini öğrenmek için her gün endişeli ve meşguldü ve prensipte kara bulutları olan onun mevcut olanlara benzer meblağlar almasını sağlamayı başardık. OTP, çiftçiler ve çiftlik sahipleri tarafından elde edilen gelirin ortalama yüzde 30’unu temsil ettiği için, kırsal bölge için en sosyal politikadır” diye hatırlatarak, OTP’nin Topluluk için temel bir politika olduğunda ısrar etti.


Diğer programlarBu anlamda, yeni PAC’nin aşırı bir çevresel gerekliliğe sahip olduğunu ve bunun çiftçiler ve çiftçiler için dengelenmediğini, bu nedenle gelecekteki PP Hükümeti’nin hem İspanya Hükümeti’nden hem de Avrupa Birliği’nden bunları ortadan kaldırmasını talep edeceğini belirtti.

Ayrıca, Fernández Mañueco Hükümeti’nin bu yasama meclisinde salgının etkilerini hafifletmek ve şarap, İber ya da sığır gibi çok önemli sektörlere yardım etmek için 60 milyon avro değerinde ‘Biz kırsaldanız’ programını başlattığını vurguladı. yani “piyasadaki sorunlara çözüm sağladık”.

Son olarak, Alfonso Fernández Mañueco’nun “çok kötü zamanlar geçiren” boğa çiftliklerine yardım etmek için 3,2 milyon ve süt sektörüne 5,3 milyon tahsis etmeyi emanet ettiği için tarım sektörüne olan bağlılığını iletti. “Bu iki alana çözüm sağlamak başkanın saplantısı ve Kurul’un sahadaki sorunlara çözüm bulma taahhüdü var.”
 
Üst