Bursa’da voleybol şöleni başlıyor

Hasan

Member
BURSA (İGFA) – 2022-2023 voleybol dönemi öncesinde takımların eksiklerini görme fırsatı bulacağı tertip öncesinde tanıtım toplantısı Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda gerçekleştirildi. Bursa Büyükşehir Belediyespor’un yanı sıra Hekimoğlu GCT Bursa Voleybol İhtisas, Kayseri Develi Belediyespor ve Rapid Bucurest kadrolarının yer alacağı turnuvanın tanıtım toplantısına Türkiye Spor Müellifleri Derneği (TSYD) Bursa Şubesi Lideri Mehmet Ali Ekmekçi, Bursa Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Cemal Borsa Şensoy ve kadro kaptanı Gökhan Gökgöz, Hekimoğlu GCT Voleybol Bursa İhtisas Başantrenörü Tolga Altıntaş ve ekip kaptanı Esat Dalgıç katıldı.

TSYD Bursa Şubesi olarak futbol haricindeki tertipler düzenlemeye çalıştıklarını belirten TSYD Bursa Şubesi Lideri Mehmet Ali Ekmekçi, “Bursa Büyükşehir Belediyespor’un katkılarıyla 4 güzide kulübümüz TSYD Turnuvası’nda uğraş edecek. Dönem öncesinde hoş bir tertip olmasını temenni ediyorum. Bursa voleybolu yükselişte. Bizler de bunun sürekliliğini sağlamak istiyoruz. Bu turnuvanın devamının gelmesini de istek ediyoruz” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Cemal Bora Şensoy da hoş bir hazırlık süreci geçirdiklerini söz ederek, “Milli ekiplerde olan oyuncularımızın eksikliği var lakin kadro olarak hoş bir tertibin ortasında olacağız. Turnuva bizim için değerli. Uygun bir hazırlık olacak. daha sonrasında da Türkiye Kupası ve lig için hazır olacağımızı düşünüyorum” dedi. Bursa Büyükşehir Belediyespor grup kaptanı Gökhan Gökgöz ise “Burada 4 grupla düzenlenecek turnuvadan dolayı memnunum. TSYD’ye de dayanakları niçiniyle teşekkür ediyorum. Dönem öncesi hoş bir hazırlık olacak. Bundan daha sonrası için tüm ekiplere muvaffakiyetler diliyorum” formunda konuştu.

Bursa’nın 2 takımının bu biçimde bir turnuvada olmasından dolayı keyifli olduğunu söyleyen Hekimoğlu GCT Bursa Voleybol İhtisas Başantrenörü Tolga Altıntaş, “Guru verici bir durum. Hoş bir turnuva ile bir arada voleybol severlere hoş maçlar izlettireceğiz. Dönem boyunca da bizlerle olacaklar lakin yaz periyodunda bu turnuvayla sporseverleri salona bekliyoruz” dedi. Hekimoğlu GCT Bursa Voleybol İhtisas grup kaptanı Esat Dalgıç da turnuvada yer alan kadrolara muvaffakiyetler dilerken, “Güzel bir hazırlık periyodu geçirdik. Tüm voleybolseverleri bekliyoruz” sözlerini kullandı.

TSYD Voleybol Turnuvası’nın birinci gününde 9 Eylül 2022 Cuma günü (yarın) saat 15.00’te Bursa Büyükşehir Belediyespor-Rapid Bucurest, saat 17.30’da ise Develi Belediyespor-Hekimoğlu GCT Bursa Voleybol İhtisas maçları oynanacak.