Bursa’da mangala heyecanı

Hasan

Member
BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında öğrencileri sporla buluşturmaya devam ediyor.

2015 – 2016 eğitim öğretim yılından bu yana 1 milyon 600 bin öğrenciye ulaşan BOSE, Fizikî Aktiflik ve Oyun Günleri, Macera Parkuru, Yüzme Öğreniyorum, Spor Tırı Köyümde, Sokak Basketbolu, Atletizm, Kayak Şenliği ve Özel Çocuklar Masa Tenisi Şenliği, e-spor, bowling, kızak ve ayak tenisi üzere etkinliklerle ilkokuldan üniversite çağına kadar her yaştan öğrenciye ulaştı. BOSE’nin ilkokul 2- 3 ve 4. Sınıflarını kapsayan Mangala Şenliği de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde ağır bir iştirakle yapıldı. Yıldırım, Osmangazi ve Nilüfer İlçe birincilerinin belirleneceği karşılaşmalara 120 okuldan 380 öğrenci katıldı.

Gün uzunluğu devam eden müsabakalarda öğrenciler, 8 Şubat 2023’te yapılacak final karşılaşmalarında yer alabilmek için kıyasıya uğraş etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik de küçük öğrencilerin mangala heyecanına ortak oldu.

bir süre müsabakaları izleyen Çelik, “Çocuklarımızın spor alışkanlığı kazanması, toplumsallaşması, sağlıklı hayatı hayat ideolojileri haline getirebilmeleri, karar verme yetilerinin gelişmesi, fizikî ve ruhsal gelişimleri bizim için epey değerli. Bu niçinle Okul Spor Etkinliklerini epey önemsiyoruz. Mangala şenliği ile de zekâ oyunları sporlarının tanıtılarak sevdirilmesini amaçlıyoruz. Zeka oyunlarıyla çocuklarımız, sorun çözme, baskı altında gerçek karar verme ve toplumsallaşma marifetleri kazanıyor. Ben etkinliğimize katılan tüm öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyorum” dedi.