Bursa İnegöl’e yeni ömür alanı

Hasan

Member
BURSA (İGFA) – Şehrin dört bir yanında hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesinde 7’den 77’ye her yaştan vatandaşın faydalanacağı yeni bir toplumsal hayat alanı oluşturdu.

451. Sokakta bulunan boş alanda toplam 2270 m2’de uygulanan projeyle; 270 m2 Yeşil Alan, 135 m2’lik Otopark Alanı (9 araçlık), 555 m2’lik epey emelli saha, 245 m2 Çocuk Oyun Alanı, 85 m2 Fitness Alanı ve 980 m2 Sert Taban Tretuvar ve Oturma Alanının yer aldığı ömür alanı hayata geçirildi.

İlk günden itibaren çocukların ve yetişkinlerin akınına uğrayan epey gayeli saha ve çocuk oyun alanı için açılış merasimi düzenlendi.

Yoğun iştirakle gerçekleştirilen açılış, renkli manzaralara sahne oldu. İkramların da yapıldığı açılış merasiminde, çocuklar kendileri için oluşturulan parkta doyasıya eğlendi.

Semt alanının açılış merasiminde mahalle sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Belediye Lideri Alper Taban, “Yeniceköy özelinde burada yaptığımız hoş çalışmalar var. Devam eden çalışmalarımız var. Altyapıyla ilgili burada uzun müddettir içme suyu ve kanalizasyon üzere çalışmalar devam ediyor. Aslında burada fazlaca hoş bir hayat alanı var. Ben Yeniceköy’ü bir mesire alanı üzere görüyorum. Çabucak Uludağ’ın eteklerinde şurası, hoş su kaynaklarına sahip, şehircilik manasında da yollarımız, kaldırımlarımız, yeşil alanlarımızla, donatı alanlarımız, koruluk alanlarımız ve park alanlarımızı arttırma uğraşımız ve çalışmalarımız da devam ediyor. Tabi bu ortada eksikliklerimizin de farkındayız. Bizlere verdiğiniz iletilerle, mesajlarla, paylaştıklarınızla eksiklerimizi daha yeterli görüyoruz. Bunları da süratli hızlı gidermek için çalışıyoruz” dedi.


Başkan Taban, Yeniceköy’de hoş bir yer oluşturduklarını da tabir ederek, bu hizmetlerin korunması, sahip çıkılması, ziyan verdirmemek üzere daha hassas olma ismine vatandaşlardan dayanak istedi.

Konuşma daha sonrası yapılan duaların akabinde vatandaşlar, protokol ve çocuklarla bir arada fazlaca gayeli sahanın açılış kurdelesi kesildi. Akabinde basketbol kadrosu alanda şov maçı yaptı. Açılış ikramlarla son buldu.
 
Üst