Bursa İnegöl’de DOSTUM’dan oryantiring final

Hasan

Member
BURSA (İGFA) – İnegöl Belediyesi Tabiat Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM), 15 farklı kentten 36 kulüp ve toplamda 250 atletin yer aldığı Oryantiring Şampiyonası düzenledi.

8 Eylül Perşembe günü başlayan ve 11 Eylül’e kadar süren yarışlarda, 13 farklı kategoride oryantiring atletleri İnegöl’ün hem kırsal bölgelerinde birebir vakitte merkezde farklı alanlarda yarışlar gerçekleştirdi. Kıyasıya bir rekabetin yaşandığı DOSTUM Oryantiring Yarışlarında 4 gün boyunca 36 kulüp ismine ter döken 350 atlet dereceye girmek için gayret verdi.

Son etabın bu sabah gerçekleştirilen yarışlarla tamamlanmasının akabinde, 13.00’da Hikmet Şahin Kültür Parkı Amfi Tiyatroda ödül merasimi düzenlendi. Kulüp temsilcileri ile sportmenlerin katıldığı ödül merasiminde; Belediye Lideri Alper Taban, Lider Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, İlçe Spor Müdürü Yusuf Şevki Yücel, meclis üyeleri ve AK Partili yöneticiler de hazır bulundu.

İnegöl Belediye Lideri Alper Taban kürsüye çıkarak konuklara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

15 farklı kentten 36 spor kulübü ve 350 sporcuyu İnegöl’de ağırlamaktan memnunluk duyduklarını söz eden Lider Taban, “Sizleri kentimizde ağırlamak bizim için nitekim bir onur ve gurur vesilesi. İnegöl Belediyesi’nin kendine koyduğu maksatlardan biri de sporun ve atletin yanında olmaktı. Bunu yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Genç bir potansiyele sahibiz. Dinamik bir nüfusa sahibiz. Bu özelliğimizle beraberinde sportif manada da elimiz kuvvetli. 70 bin öğrencimizle bir fazlaca branşta hoş muvaffakiyetler elde ediyoruz. İnegöl Belediyesi olarak kentimizin bu potansiyelini muvaffakiyete dönüştürmek istiyoruz. Gençlerimizin kesinlikle bir ya da birden çok branşla uğraşmasını istiyoruz” dedi.

Gençlere fırsat verildiğinde hoş başarılara imza attıklarını da vurgulayan Lider Taban, müsabakaların yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmalar daha sonrasında yarışlar en çok atletle iştirak sağlayan kulüplere armağan takdimi yapıldı.

Ardından ferdi derecelerde sırasıyla büyükten küçüğe tüm kategorilerin mükafatları protokol üyeleri tarafınca verildi.

Kulüp temsilcilerine iştiraklerinden dolayı plaket takdimi yapılan merasim, toplu hatıra fotoğrafı ile son buldu.