Beşiktaş topluluğu iftarda buluştu

Hasan

Member
Beşiktaş Kulübü’nün klâsik iftar daveti Vodafone Park’ta gerçekleşti. Spor, sanat, siyaset ve iş dünyasının bir ortaya geldiği iftar merasimine Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi mesken sahipliği yaparken, Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu da iftara katıldı. İftar davetinde konuşan Lider Ahmet Parıltı Çebi, “Ramazan kıymetli bir aydır. İslam alemi için, bizler için kardeşliğin, beraberliğin daha da arttığı vakit dilimidir. Senede 1 aydır fakat doya doya yaşarsak değerini anlayabileceğimiz bir aydır. İftar sofraları, dostluklar ve sohbetler her birimizin 11 ayda çektiği külfetleri unutturacak bir aydır. Mayıs ayı fazlaca hoş geçecek. 1 Mayıs işçilerin, alın teri dökenlerin bayramı. Ayın 2’sinde Ramazan Bayramı başlıyor. ondan sonrasında annelerimizin gününü kutluyoruz. En kıymetlisi da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayacağız” diye konuştu.

“Her şeyin devletten beklenmemesi gerekiyor”

Mayıs ayının değişik bir ay olacağına dikkat çeken Ahmet Parıltı Çebi, “Bu sürecin epeyce kısa müddette sonuçlandırılacağını umuyorum. Zira bilhassa sporda futbol epey değerli. Bu süreci yaşarken, beşerler futbolun sağlıklı yönetildiğinden emin olmak istiyorlar. Umarız ortasında yaşadığımız zahmetler kısa müddette son bulur. Umuyorum maçların adaletli yönetildiği, vicdanın hakim olduğu bir müddetç yaşarız. Bunun haricinde sporun ne kadar değerli olduğunu, çocuklarımızın büyürken bile spor yapmasını niye istek ettiğimizi hepimiz düzgün biliyoruz. Sağlıklı beyinleri ve bedenleri olmasının yanında en değerlisi de makus alışkanlıklardan uzak kalmaları için spor kıymetli. Türk sporunun amatör açılardan da desteklenmesi gerektiğini, her şeyi devletten beklenmemesi gerektiğini söz etmek istiyorum” açıklamasını yaptı.

“Spor yasasının katkısı olacak”

nazaranve 2,5 yıl evvel geldiklerini de kelamlarına ekleyen Ahmet Parıltı Çebi, “Her idare bunu yaşıyor. Geldiğimizde bundan evvelki devrin meşakkatlerini teslim alıyoruz. Her kulüp lideri için birebir temennide bulunmak istiyorum. Umarız bir daha sonrakine devrederken ferah bir biçimde bunu gerçekleştiririz. Çıkan spor yasası var. Kimi yerlerini hayli düşünceli ve sıhhatsiz bulsak da genel manasıyla Türk futboluna fazlaca katkısı olacak yasa olduğunu tabir etmek istiyorum. Birtakım aksaklıkların da kısa mühlet ortasında düzeltileceğini ümit ediyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.

IHA