Bergen sinemasının galası yapıldı! Farah Zeynep Abdullah’ın biçimine kimse mana veremedi

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Ünlü sanatçı Bergen’in hayatının anlatıldığı “Bergen” sinemasının galası evvelki akşam Sarıyer’de gerçekleştirildi. Başrol oyuncusu olan Farah Zeynep Abdullah’ın hem konuşması tıpkı vakitte üslubu galaya damga vurdu.

Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran‘ın başrollerini paylaştığı “Bergen” sinemasının galası geçtiğimiz akşam Sarıyer’deki bir alışveriş merkezinde yapıldı.

Farah Zeynep Abdullah

Sanat ve iş dünyasından biroldukca ünlü ismin katıldığı galada konuşma yapan Farah Zeynep Abdullah “Ben çok heyecanlıyım, dört gözle bekliyorum. Bizler bu sineması canla başla yaptık. Filimi izleyenlerin neler düşüneceğini epeyce merak ediyorum. Birinci başta duyar duymaz Bergen’in hayatı, bizim tanıdığımız acıların bayanı, arabeskin kraliçesi yalnızca o kalıpların olmadığını göstermek istedik.” tabirlerini kullandı.

Erdal Beşikçioğlu

“O ADAM ORTAMIZDA, O BİR CANAVAR”

“Biz genç bir hanımın hayat seyahatini anlatmak istedik.”
diyen ünlü oyuncu kelamlarının devamında “Bir hanımın var oluşunu anlatıyoruz. Bergen kısacık ömrüne fazlaca şey sığdırmış. Sinemanın en sevdiğim istikameti adamın ismi yok. O adam ortamızda. O bir canavar. Tatlı bir biçimde Bergen’in ömrüne girip, tatlı davranarak, herkesi kandırabilecek, hepimizin tanıdığı adamlardan biri” formunda konuştu.

Bergen sinema galası

“SEVGİNİN DE BİR EĞİTİMİ OLMASI GEREKİYOR”

Sinemanın başrol oyuncularından Erdal Beşikçioğlu ise “bayanın var oluş kıssasını nazaranceğiz biz bu filimde. Benim için kıymetliydi. Ferah’la birlikte Bergen üzere bir karakterin hayata dönmesi, yine onu anlamak, yaptığı yapıtları tekrar izleyici ve dinleyici ile buluşturmak fazlaca kıymetliydi. Bergen kendi ortasında bir akademisyen, arabeskle klasik müziği birbirine harmanlayan kişidir. Ferah sinemada bunu fazlaca hoş yansıttı. Geçmişte keyif alacağım işlerden biri oldu. Biz ne sevmesini ne de aşık olmasını adam üzere yapıyoruz. Aşık olmak eğitime tabi tutulması gerekiyor. Sevginin de bir eğitimi olması gerekiyor” diyerek niyetlerini lisana getirdi.

Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu

Aylardır heyecanla beklenen sinemanın galasında su yeşili bir tulum giymeyi yeğleyen Farah Zeynep Abdullah’ın hem kıyafet seçimi birebir vakitte makyajı hayranları tarafınca tenkit yağmuruna tutuldu. Kısa saçlarını örgü formunda kullanmayı yeğleyen ünlü oyuncunun makyajı toplumsal medya kullanıcıları tarafınca “facia” olarak isimlendirildi.

Farah Zeynep Abdullah Bergen sinema galası

DAHA EVVEL NELER OLDU?

“Acıların bayanı”
olarak bilinen arabesk müziğin bedelli isimlerinden Bergen‘in hayatını husus alan “Bergen” sineması 2022’nin Mart ayında beyaz perde de izleyicilerle buluşacak.

Farah Zeynep Abdullah

Başrol oyuncusu Farah Zeynep Abdullah toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla sinemanın afişini yayınladı. Heyecanla beklenen sinemanın afişi toplumsal medya kullanıcılarını şoke etti. Ünlü oyuncunun takipçileri Bergen ve Farah Zeynep Abdullah içindeki benzerliği görür görmez “Bu benzerlik olağan değil, Bergen sandım, Bergen’e, Bergen’den daha epey benzemiş” üzere yorumlarda bulundu.

Farah Zeynep Abdullah Bergen sinema afişi

Afişiyle hayranlardan tam not alan sinemanın vizyona gireceği tarih heyecanla bekleniyor.

Farah Zeynep Abdullah ve Bergen

Sizce Farah Zeynep Abdullah Bergen’e benzemiş mi?

BERGEN SİNEMASININ BİRİNCİ FRAGMANI YAYINLANDI!

Farah Zeynep Abdullah
ve Erdal Beşikçioğlu‘nun başrol olarak yer aldığı Bergen sinemasının birinci fragmanı herkesi heyecanlandırdı.

Direktörlüğünü Caner Alper ve Mehmet Binay‘ın yaptığı filmde Bergen’i Farah Zeynep Abdullah oynarken, eski eşini Erdal Beşikçioğlu, annesini Tilbe Saran, en yakın arkadaşı Nadire’yi Nergis Öztürk, ağabeyini Çağdaş Tekin, ablasını Damla Cercisoğlu oynayacağı öğrenildi.

BERGEN UNUTULMADI!

Bayana yönelik şiddetle uğraşın sembol isimlerinden olan Bergen, eşi Halis Özgür tarafınca evvel kezzapla bir gözü kör edilmiş akabinde 1989 yılında cinayete kurban gitmişti. Sinema grubu “25 Kasım Bayana Yönelik Şiddetle Memleketler arası Uğraş Günü” sebebiyle manalı bir şova imza attı.

Bergen’in lisanlara pelesenk olan müziği Sen Affetsen Ben Affetmem’in kelamlarını pankart yapan sinema takımı şarkıyı daima bir arada söyleyerek bu gayrete dayanak oldu.