Asaja, Bakanlık tarafından tasarlanan OTP Stratejik Planının Castilla y Leon’daki tarım için “zararlı” olduğunu düşünüyor

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Castilla y León’dan Asaja, İspanya’nın bugün Brüksel’e göndereceği OTP Stratejik Planını “Castilya y Leon’daki tarıma zararlı” olarak nitelendirdi. «Zaten temelden zararlı, çünkü bakan Luis Planas ve ekibi tarafından hazırlanan belge, Castilla y Leon’un profesyonel tarım ve hayvancılık modeliyle kafa kafaya çelişiyor, çünkü önerdiği önlemler profesyonelleri sahip olanlara kıyasla dezavantajlı bir konuma getiriyor. alanı tamamlayıcı bir faaliyet olarak görür” diye belirtiyorlar.

Ical tarafından toplanan bir bildiride, “aktif çiftçi” tanımından, ulusal hükümet tarafından savunulan stratejik planın Castilla y Leon’da var olandan tamamen farklı olduğuna ve savunulandan tamamen uzak olduğuna işaret ediyorlar. , örneğin, bu günlerde yardım almanın Sosyal Güvenlik katkısına tabi olması gerektiğini doğrulayan Fransa’da.

Daha az para ve daha fazla yardım

Açıkladıkları gibi, yeni CAP yüzde 2’lik bir bütçe kesintisinden başlayacak ve buna, özellikle içine daldığımız bu enflasyonist dönemde, her geçen yıl sabit olarak eklenecek olan kaybın eklenmesi gerekiyor. Asaja Castilla y León’un başkanı Donaciano Dujo, “Bakanlık bununla ne kadar övünürse övünsün, hesaplar ortaya çıkmıyor, daha az para daha fazla yardıma çevrilemez.”

Sendika aynı zamanda, çiftliklerimizin gerçekliğinden ve ihtiyaçlarından çok ideolojiye dayanan belirli bir yardımda yeniden dağıtım ödemesi veya gerileme gibi önlemleri ve algısının şimdiye kadarki düzenlemelerle “güçlendirilmiş koşulluluğa” uymaya tabi kılınmasını da sorguluyor. . gönüllüler. «Bakanlık sadece teori ile ilgilenir, ancak gerçeği dikkate almaz. Örneğin, büyük olduğunu düşündükleri yaygın tarımsal sömürünün, yalnızca asgari bir ekonomik canlılığı garanti edebilecek boyutta olduğunu” belirtiyor Dujo.

Üretim kapasitesi

Aynı şekilde Asaja, gönüllü olmalarına rağmen bütçenin yüzde 25’ini oluşturan yeni eko-sistemler de dahil olmak üzere çevresel gereksinimlerin artmasıyla ilgili endişelerini dile getiriyor, “çünkü bunlar üretken kapasiteyi sınırlıyor, bu da daha az ve daha yüksek maliyetlerle üretim anlamına gelecek ve daha da artacak.” zaten çok adil olan çiftliklerde karlılıkta bir düşüş anlamına geliyor” diye belirtiyor.

Son olarak Dujo, Planas’ın bu stratejik planı fikir birliği sonucunda satmak istediğini eleştiriyor. «Bu üç yıl boyunca bizi birkaç kez aradığı ve Asaja’dan sektörü savunmak için sayısız teklif hazırladığımız doğru olsa da, Bakanlık ekibi müzakere etmekle değil, bizi bilgilendirmekle yetindi. Bunun kanıtı, bize danışmamış olması veya belli ki belgeyi bir günden diğerine Brüksel’e göndermesi gerekmiş olmasıdır “diye bitiriyor.