Amatör spor kulüplerine 1,5 milyon lira dayanak

Hasan

Member
ADANA (İGFA) – Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen ve Adana Spor Camiası’nın ağır ilgi gösterdiği merasimde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı niçiniyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri içinde gerçekleştirilen kompozisyon müsabakasının mükafatları de dağıtıldı.

SPOR BEDENSEL VE ZİHİNSEL SIHHAT İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Başkan Zeydan Karalar, Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ben atletin zeki, çevik ve bununla birlikte ahlaklısını severim. Sağlam baş sağlam bedende bulunur” kelamlarına vurgu yaptığı konuşmasında, sporun bedensel ve zihinsel sıhhat açısından değerli olduğunu belirterek, insanların, toplumların toplumsallaşması açısından da sporun ağır tesiri bulunduğunu kaydetti.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN ASLA AYRILMAYACAĞIZ

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde mali durumu her geçen gün daha güzel hale getirdiklerini, önümüzdeki süreçte spora dayanağın daha da artacağını söz eden Lider Zeydan Karalar, Adana’yı spor, sportmen kenti haline getirmek için çalışmaya devam edeceklerini anlattı. Lider Zeydan Karalar, “Ülkemizde güzel olan ne var ise harcını karan, temelini atan Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’tür. Aydınlık, çağdaşlık, eşitlik ve insan hakları için, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan asla ayrılmayacağız” diye konuştu. İşitme engellilerin anlaması için işaret lisanına çevrilen Lider Zeydan Karalar’ın konuşmasını takiben kulüplere sembolik çekleri verildi. Merasime katılan Adanalılar, ortalarında “Sporcu babası Zeydan” iletisinin da bulunduğu çeşitli pankartlarla, Lider Zeydan Karalar’a teşekkür ettiler.
 
Üst