Alzheimer olduğu tez edilmişti! Muazzez Abacı Onur Akay’a dava açtı

GuzzeL

Global Mod
Global Mod
Türk sanat müziğinin yaşayan efsanesi Muazzez Abacı’dan Alzheimer başlangıcı teşhisi konulduğu sav edildi. Abacı, avukatı Aydın Kurban’a yetki verdi. Abacı, ses sanatkarı ve muharrir Onur Akay’a tazminat davası açtı.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Sanat dünyasının sevilen ismi Muazzez Abacı’ya Alzheimer başlangıcı teşhisi konulduğu ses sanatkarı ve muharrir Onur Akay tarafınca argüman edildi.

muazzez abacı alzheimer teşhisi

Akay açıklamasında, “Türk sanat müziğinin yaşayan efsanesi Muazzez Abacı’ya Alzheimer başlangıcı teşhisi konuldu. Amerika’da olan sanatkarımızın bu kıymetli rahatsızlığını bana söylemiş olduler. Çok epeyce üzüldüm. Benim en sevdiğim büyük sanatçımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

ATEŞ PÜSKÜRDÜ!

Evvelki gün çıkan “Muazzez Abacı’ya Alzheimer başlangıcı teşhisi konuldu” halindeki tezlere usta sanatkardan reaksiyon geldi.

Pandemi niçiniyle iki yıldır psikiyatri uzmanı olan kızı Saba Abacı’nın yanında Amerika’da kalan sanatçı, sıhhatinin yerinde olduğunu söyleyerek, “Aslan üzereyim. Allah’ıma şükür hiç bir sorunum yok. Yalnızca ülkemi ve dostlarımı özledim. Bu iğrenç ve palavra haberi okuyup endişelenen tüm dostlarıma ve sevenlerime selam gönderiyorum” dedi.

Abacı, yaptığı açıklamada Türkiye’ye döndükten daha sonra stüdyoya gireceğini de müjdeleyerek, “Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerinden biri olacak. Hoş bir projeye imzamı atacağım” diye konuştu.

74 yaşındaki sanatçı, Alzheimer olmak için genç olduğunu da kelamlarına ekleyerek, “Öyle bir şey yok, daha fazlaca gencim. Saba da bana epey âlâ bakıyor. Benden daha epeyce sesime düzgün bakıyor. Bakımım âlâ, hiç bir külfet yok” dedi.

MENAJERİNDEN AÇIKLAMA GELDİ!

Türk Sanat Müziğinin yaşayan en büyük seslerinden Muazzez Abacı’nın menajeri, çıkan haberlerin gerçek olmadığını, kızıyla Amerika’da yaşayan sanatkarın Türkiye’ye gelip yeni albüm okuyacağını deklare etti. Menajerinin yaptığı açıklama şöyle;

Ünlü sanatçı Muazzez Abacı, avukatı Aydın Kurban’a yetki verdi. Abacı’nın ses sanatkarı ve müellif Onur Akay’a tazminat davası açtığı öğrenildi.