Alabama'da 60 metre yüksekliğindeki radyo kulesi çalındı

Leila

Global Mod
Global Mod
Radyo istasyonu faaliyetlerini durdurmalı

Kimliği belirsiz kişiler Alabama'da 60 metre yüksekliğindeki radyo kulesini çaldıAlmanya'da bir radyo kulesi (sembolik resim)

© Kaynak: Roberto Pfeil/dpa


Makaleyi dinle • 2 dakika


Hırsızlar ABD'nin Alabama eyaletinde olağandışı bir yağma yaptı. Küçük bir kasabada 60 metre yüksekliğinde bir radyo kulesi çaldılar – bunun yerel radyo istasyonu için çok büyük sonuçları var.
ABD'nin Alabama eyaletinde 61 metre yüksekliğindeki radyo kulesi çalındı. Yönetici Brett Elmore, AP haber ajansına bunun sonucunda küçük Jasper kasabasındaki WJLX radyo istasyonunun artık faaliyet gösteremeyeceğini bildirdi. Sonuç olarak topluluk “sesini kaybetti”. Şu ana kadar kimse tutuklanmadı. Polis sözcüsü Rachel Karr Cuma günü yaptığı açıklamada, soruşturmanın sürdüğünü söyledi.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Ormanlık alanda bulunan kulenin çalınmasının 2 Şubat'ta ortaya çıktığı söyleniyor. Yakındaki bir binadaki verici ekipmanı da çalındı. “Binama girip tüm ekipmanımı ve kulemi mi çalacaksın? Kuleyi bana bırakın, kahretsin, değiştirilmesi en pahalı şey bu,” dedi Elmore. Yeniden inşanın maliyetinin 60.000 ila 100.000 dolar arasında olacağı tahmin ediliyor. Kule ve ekipman sigortalı değildi.

Bağış toplamak için çevrimiçi olarak bir GoFundMe sayfası oluşturuldu. Elmore, aslında bağış toplama kampanyasını başlatmak istemediğini söyledi. Ancak arkadaş çevresi ondan gururunu bir kenara bırakmasını istedi. Cuma öğleden sonra (yerel saat) 1.100 dolardan fazla para toplandı.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


İstasyon 1950'lerin ortalarından beri faaliyetteydi. Elmore çeyrek asırdır radyo işinde. Babası ondan önce istasyonda çalışıyordu. Elmore, “Bu bir iş ve radyodan daha fazlası” dedi. “Bu sadece kim olduğumun bir parçası.” Elmore operasyonların devamının mümkün olmasını umuyor. “Başaracağız. Yapabileceğimize olan inancımı korumalıyım.”

Haberler/AP
 
Üst